Gdańsk: Prokuratura bada sprawę ataku z użyciem noża przed klubem w centrum miasta

2024-02-26 13:49:09(ost. akt: 2024-02-26 13:49:52)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że trwają czynności związane z wyjaśnieniem okoliczności ataku z użyciem noża w niedzielę w nocy na ul. Elektryków w Gdańsku. Przed jednym z klubów rannych zostało sześć osób.
Prokuratura czeka na opinię biegłych co do obrażeń, jakich doznali poszkodowani i analizuje zapisy monitoringu z tego rejonu – powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podinspektor Magdalena Ciska powiedziała PAP w niedzielę, że o godzinie 1.30 policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Elektryków doszło do zranienia nożem sześciu mężczyzn.

Wyjaśniła, że jeden z pokrzywdzonych po opatrzeniu medycznym wrócił do domu, a pięć osób trafiło do szpitala.

– W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali 24-latniego obywatela Węgier i 30-latka z Elbląga. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratura pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną – podała w niedzielę podinsp. Ciska.