Rolnicy zablokowali drogę krajową S7 w Kmiecinie. Objazdy w związku z całodobową blokadą trasy S7. Protest potrwa do 10 marca

2024-02-28 09:18:48(ost. akt: 2024-02-28 13:32:17)

Autor zdjęcia: KPP NGD

Do 10 marca zaplanowane są całodobowe strajki rolników na trasie S-7 przy wiadukcie w miejscowości Kmiecin. Policja apeluje o zapoznanie się z planowanymi objazdami.
Z uwagi na protest rolników zablokowana jest w obu kierunkach droga krajowa S7 od węzła Żuławy Wschód do węzła Elbląg Zachód.

– Apelujemy do kierowców i podróżnych o cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, którzy kierują na objazdy. Zachęcamy do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży, gdy nie jest to konieczne. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień – podali policjanci.


Wyznaczone objazdy

Objazd w kierunku Elbląga dla pojazdów ciężarowych wyznaczono przez: węzeł S7 Żuławy Wschód-Rychnowo Żuławskie-Nowy Dwór Gdański-Tczewska-Warszawska-Starocińska -Marzęcino-Kępki-Bielnik-Kazimierzowo-kierunek S7.

Dla pojazdów osobowych: węzeł S7 Żuławy Wschód-Rychnowo Żuławskie-Kmiecin-Solnica -Jazowa-Kazimierzowo-kierunek S7.

W kierunku Gdańska dla pojazdów ciężarowych wyznaczono objazdy przez: Elbląg-Kępki-Marzęcino-Nowy Dwór Gdański-Rychnowo Żuławskie-kierunek S7.

Dla pojazdów osobowych: Elbląg-Jazowa-Solnica-Kmiecin-Rychnowo Żuławskie-kierunek S7.

Policja podała, że w Kępkach przejazd odbywa się przez wąski most, dlatego ruch odbywa się wahadłowo.

Wskazała również, że ruch od węzła Żuławy Wschód w stronę Gdańska i ruch w kierunku Malborka odbywa się płynnie.