Elbląg: Rozbój w jednym z barów przy al. Grunwaldzkiej. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

2024-03-01 15:14:43(ost. akt: 2024-03-01 15:15:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: EG

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli dokonać w nocy rozboju w jednym z barów przy al. Grunwaldzkiej.
Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez obsługę zaraz po zdarzeniu. Do mieszkania drugiego z 20-latków policjanci zapukali rano, ten na ich widok zabarykadował się w mieszkaniu. Na miejsce wezwano policyjnych negocjatorów. W konsekwencji drugi z mężczyzn również trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło około północy w jednym z barów przy al. Grunwaldzkiej. Jeden z 20-latków wszedł do wnętrza lokalu i zażądał darmowej porcji, gdy jej nie dostał, uderzył jednego z obsługujących lokal mężczyzn i zabrał z kasy 1200 złotych.

Jego kolega został zatrzymany przed lokalem przez obsługę, drugi ze sprawców uciekł. Na miejsce wezwano policję. Policjanci operacyjni ustalili dane 20-latka oraz to, gdzie mieszka. Gdy rano pojechali go zatrzymać, mężczyzna na widok funkcjonariuszy zabarykadował się w mieszkaniu. Na miejsce wezwano także policyjnych negocjatorów. W konsekwencji 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój Kodeks Karny przewiduje karę od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

KMP Elbląg