Kolumbijczycy nielegalnie pracowali w jednej z elbląskich firm. Praca była wykonywana bez wymaganego zezwolenia oraz bez zawarcia umowy

2024-03-04 10:07:02(ost. akt: 2024-03-04 10:11:58)

Autor zdjęcia: MOSG

9 przypadków nielegalnego powierzania i wykonywania pracy przez cudzoziemców ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu w wyniku kontroli w elbląskiej firmie zajmującej się delegowaniem pracowników w przetwórstwie rybnym.
Jak stwierdzili mundurowi, praca była wykonywana bez wymaganego zezwolenia oraz bez zawarcia umowy. Ujawnieni cudzoziemcy, to 8 obywateli Kolumbii oraz obywatel Ukrainy. Gdy po kilku dniach od zakończenia kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ponownie pojawili się w tej firmie, okazało się, że spośród 8 Kolumbijczyków pięciu nadal świadczyło tam nielegalnie pracę. Osoby te zostały zatrzymane, wydano im decyzje o zobowiązaniu do powrotu.

W związku z popełnionym wykroczeniem (nielegalna praca) wobec pozostałych 3 Kolumbijczyków i Ukraińca zostanie wniesiony do sądu wniosek o ukaranie.

Podczas czynności strażnicy graniczni stwierdzili w tej samej firmie nielegalne wykonywanie pracy przez 5 kolejnych Kolumbijczyków. Czynności wobec tych osób są w toku.

MOSG