Przed nami XXVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”

2024-03-14 17:05:34(ost. akt: 2024-03-14 17:12:01)

Autor zdjęcia: Materiał nadesłany

15 marca 2024 r. rusza długo wyczekiwana XXVI edycja OFSS „...czy to jest kochanie". Elbląg będzie areną zmagań 30 miłośników słowa z całej Polski, które będzie oceniać znamienite jury.
- Świetne teksty i doskonałe kompozycje muzyczne - od zawsze uczestnicy Festiwalu udowadniają, jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę — mówią organizatorzy. – Dlatego też już dziś zapraszamy wszystkich elblążan, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, na bezpłatne przesłuchania zgłoszonych do Festiwalu artystów. Wszystkie występy będzie można zobaczyć w sobotę, 15 marca. Scena na Piętrze będzie areną artystycznych zmagań recytatorów. Tam m.in. usłyszymy fragmenty utworów Adama Mickiewicza czy Olgi Tokarczuk. W Galerii Nobilis zaprezentują się wykonawcy piosenki poetyckiej. W jury Festiwalu zasiądą w tym roku: Jarosław Wasik - wokalista, kulturoznawca, autor tekstów, Krzysztof Ogłoza - polski aktor teatralny i filmowy, pedagog, od 2003 roku stale związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Katarzyna Skarżanka - polska aktorka teatralna i filmowa, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Koncert Laureatów i Gala Finałowa

Spośród ponad wszystkich uczestników wyłonieni zostaną najlepsi, którzy wystąpią podczas Koncertu Laureatów (odbędzie się on w niedzielę 16 marca). Podczas trzydniowego wydarzenia elblążanie będą mieli także okazję, by podziwiać wielkich artystów na scenie. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dwa koncerty. W piątek festiwal rozpocznie recital Jarosława Jar Chojnackiego. Melomani zachwyceni z pewnością będą koncertem Hanny Banaszak z zespołem, który planowany jest na niedzielę.

Weekend pełen atrakcji

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu tętnić życiem będzie już od piątku. I to nie tylko za sprawą koncertu Jarosława Jar Chojnackiego. Tego dnia w sali widowiskowo-sportowej „Światowida” będą prezentowali się najmłodsi stażem tancerze. Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” organizowany jest co roku od kilkunastu lat. Na turnieju prezentują się uczestnicy kursów tańca realizowanych w Centrum Tańca „Promyk” oraz dzieci biorące udział w zajęciach gimnastycznych. Imprezie zawsze towarzyszą ogromne emocje, ponieważ jest to pierwsza prezentacja młodych osób przed publicznością. Rodzice i najbliżsi będą mogli zobaczyć efekty kilkumiesięcznej pracy dzieci. Początek o 16:30.
Kolejnego dnia, czyli 16 marca zapraszamy z kolei na Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”, który będzie sprawdzianem dla par sportowych. Zawody realizowane będą w podziale na trzy bloki, rozpoczną się o godz. 10. Ostatni blok, w którym zaprezentują się najbardziej doświadczeni zawodnicy, wystartuje o godz. 17:00.

Patronat honorowy
Marek Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego,
Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

Patronat medialny
Polskie Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Radio Eska Elbląg, portEl.pl, Bogaty Region, Tygodnik Przegląd

Opieka medialna
TVP 3 Olsztyn

Sponsorzy
Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Optima Elbląg, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Ubezpieczenia Perfect Stanisław Jasina