Concordia remisuje z wiceliderem z Warszawy

2024-03-24 10:49:06(ost. akt: 2024-03-24 12:51:44)

III LIGA PIŁKI NOŻNEJ\\\ Walcząca o utrzymanie się na zapleczu II ligi Concordia Elbląg zremisowała u siebie z wiceliderem tabeli Legią II Warszawa 3:3. Wynik nie krzywdzi żadnej ze stron, z którego żaden zespół nie może być zadowolony.
• Concordia Elbląg — Legia II Warszawa 3:3 (1:0)
1:0 — Sionkowski (21), 1:1 — Kucharczyk (47), 2:1 — Augusto (54 k), 2:2, 2:3 — Rosołek (50,74 k), 3:3 — Makarski (87)

CONCORDIA: Manikowski — Szpucha, Doniecki, Jakubowski (70 Kaczorowski), Staniak, Bukacki, Rękawek, Makarski, Augusto, Sionkowski (90 Maćkowski), Noworyta (82 Danowski).

Concordia do meczu przystąpiła bez Radosława Nowickiego (kontuzja). Z kolei zespół Legii II przyjechał do Elbląga wzmocniony 6 zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Zagrali między innymi: Maciej Rosołek, Marco Burch, Jurgen Celhaka, Michał Kucharczyk. Mecz rozpoczął się od ataków gości.

W 5 min na bramkę gospodarzy strzelał Wojciech Urbański, ale na miejscu był Maksymilian Manikowski. W14 min w rewanżu uderzał głową Kacper Noworyta, ale piłkę nad poprzeczkę, przeniósł bramkarz Legii Wojciech Banasik. Z każdą minutą Concordia poczynała sobie coraz śmielej. W 21 min na strzał z 22 metrów zdecydował się Kacper Sionkowski i piłka swoje miejsce znalazła w siatce.

Drużyna stołeczna nie dawała za wygrane. Swoje szanse na doprowadzenie do remisu mieli: Kucharczyk, Jan Ziółkowski, Wiktor Puchalski, ale ze szczęściem bronił bramkarz Concordii.

W drugiej części spotkania, Wojskowi szybko doprowadzili do remisu. W 47 min Kucharczyk uderzył z 7 metrów głową i za chwilę wpadł w objęcia kolegów. Gospodarze grali jak równy z równym. W 55 min na bramkę przyjezdnych uderzał Sinkowski, piłkę ręką zatrzymał w polu karnym Marco Burch i arbiter pokazał na rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Joao Augusto. Dwie minuty