Andrzej Śliwka, kandydat na prezydenta: Chcę, aby Elbląg był przyjazny dla mieszkańców

2024-04-04 17:08:59(ost. akt: 2024-04-04 17:17:04)

Autor zdjęcia: EG

Andrzej Śliwka na finiszu kampanii samorządowej zaprezentował ostatnie propozycje programowe. Tym razem przedstawił swoje pomysły na to, aby Elbląg stał się dobrym miejscem do życia.
— Podczas kampanii wyborczej wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Elbląg powinien być przyjazny mieszkańcom — dobrym miejscem do życia i funkcjonowania. Już wielokrotnie podkreślałem, że zależy mi na tym, aby Elbląg był miastem wsparcia i szacunku dla seniorów oraz miastem szans dla ludzi młodych. Aby tego dokonać, trzeba się wsłuchiwać w głos mieszkańców. Cieszę się, że na naszych listach są sprawni młodzi społecznicy, którzy chcą się zaangażować i zadbać o to, aby Elbląg był również miastem dla młodych — mówił w czwartek Andrzej Śliwka, kandydat na prezydenta Elbląga.
Fot. EG

Podkreślił, że w naszym mieście już od dłuższego czasu brakuje dialogu pomiędzy władzami miasta a organizacjami studenckimi i środowiskiem uniwersyteckim. Dodał, że miasto przyszłości powinno być dostosowane zarówno do seniorów, jak i ludzi młodych.

— W ostatnich 10 latach Elbląg wyludnił się o ok. 10 tysięcy osób. W głównej mierze wyjeżdżają ludzie młodzi, którzy nie widzą tu dla siebie perspektyw. Aby odwrócić tę tendencję, potrzeba dobrze płatnych miejsc pracy, ale ciężko je tworzyć, jak nie ma nowych inwestorów. Brakuje również zrozumienia potrzeb młodych ludzi, którzy oczekują nowoczesnego, fajnego miejsca do życia. Chcą ciekawych imprez związanych z kulturą, rozrywką czy sportem. A można odnieść wrażenie, że obecna władza tłamsi ludzi aktywnych, którzy chcą coś zrobić dla miasta. To trzeba zmienić. Mamy predyspozycje, aby stać się w przyszłości dobrym miejscem do życia — przekazał poseł Śliwka.

Kandydat na prezydenta w ramach propozycji programowych dotyczących Elbląga przyjaznego mieszkańcom zaproponował m.in. bezpłatną komunikację dla elblążan, darmowe parkingi dla mieszkańców, budowę nowych miejsc postojowych w mieście, wdrożenie karty Mój Elbląg uprawniającej do zniżek i ulg dla osób korzystających z usług instytucji kultury oraz miejskich wydarzeń, tanie mieszkania dla młodych na podstawie ETBS i ZBK i transparentny wybór projektów składanych do Budżetu Obywatelskiego
EG