Prezydent Elbląga się zmieni. Kto nim zostanie? [LISTA KANDYDATÓW]

2024-04-05 19:30:47(ost. akt: 2024-04-05 19:50:02)
Urząd Miejski w Elblągu

Urząd Miejski w Elblągu

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Na razie wiemy tylko jedno — prezydent Elbląga się zmieni. Witold Wróblewski powiedział „pas” po dekadzie urzędowania. Nowe rozdanie wkrótce stanie się faktem. O wyborze nowego włodarza naszego miasta zdecydują mieszkańcy, którzy już w niedzielę 7 kwietnia ruszą do urn wyborczych.
Mało jest takich wyborów w Polsce, które "grzeją" tak jak samorządowe. Nic dziwnego, bo często głosujemy w nich na osoby, które już znamy — naszych sąsiadów, współpracowników czy osoby, które codziennie spotykamy na ulicach miasta.

Jedną z najbardziej ekscytujących części wyborów samorządowych jest walka o fotel prezydenta miasta. Tutaj nie dość, że często głosujemy na konkretną partię polityczną (rzadziej na lokalny komitet), to jeszcze na osobę i wizję przyszłości miasta, która za nią idzie.

O fotel prezydenta Elbląga walczy pięciu kandydatów. Na kogo oddacie swój głos?

1. Sławomir Malinowski (66 lat), KWW Razem dla Elbląga: wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej.

2. Michał Missan (47 lat), KKW Koalicja Obywatelska: wykształcenie wyższe, należy do Koalicji Obywatelskiej.

3. Stefan Rembelski (66 lat), KWW Stefana Rembelskiego MEGA Elbląg: wykształcenie wyższe techniczne, nie należy do partii politycznej.

4. Paweł Rodziewicz (41 lat), KWW Pawła Rodziewicza Nowy Elbląg: wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej.

5. Andrzej Śliwka (35 lat), KW Prawo i Sprawiedliwość: wykształcenie wyższe, należy do Prawa i Sprawiedliwości.