Pijany chodził po mieście z maczetą w ręku

2024-04-11 09:35:09(ost. akt: 2024-04-11 09:36:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: EG

Dyżurny braniewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, iż po ulicach miasta ma chodzić nietrzeźwy mężczyzna z maczetą w ręku.
— Policjanci z ogniwa patrolo-interwencyjnego zareagowali natychmiast i na jednej z braniewskich ulic ujawnili mężczyznę ze zgłoszenia. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, zakłócał ład i porządek publiczny. W związku z tym, że był w stanie nietrzeźwości i bardzo agresywny, został zatrzymany i doprowadzony do braniewskiej jednostki do wytrzeźwienia — opisuje st. post. Justyna Romańczuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że z udziałem tego mężczyzny doszło wcześniej do innych zdarzeń m.in. naruszenia miru domowego, gróźb karalnych, a także naruszenia nietykalności cielesnej wobec innych osób. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie 5 zarzutów. Wobec 34-latka Sąd Rejonowy w Braniewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
raz