Przed nami XV Festiwal Pieśni Religijnej w Kmiecinie. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu

2024-04-12 11:08:58(ost. akt: 2024-04-16 13:49:30)
Festiwal Pieśni Religijnej dla Mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej organizowany jest przez Księdza Proboszcza Józefa Kożuchowskiego i Parafian z Kmiecina w zabytkowym kościele św. Jadwigi Królowej

Festiwal Pieśni Religijnej dla Mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej organizowany jest przez Księdza Proboszcza Józefa Kożuchowskiego i Parafian z Kmiecina w zabytkowym kościele św. Jadwigi Królowej

Autor zdjęcia: Mirosław Broda

Takie spotkania są bardzo potrzebne — integrują społeczność i kształtują wiarę — mówi jeden z jurorów. W tym roku odbędzie się już XV edycja tego wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu.
— Nasz festiwal pozwala wokalistom zaprezentować swoje umiejętności, sprzyja wymianie wrażliwości, rozwojowi artystycznemu i wytrwałości w realizacji swoich pasji. Dzięki wydarzeniom takie jak to organizowane przez naszą parafię w Kmiecinie tworzymy wspólnotę nie tylko z Bogiem, ale i ze sobą nawzajem — zauważa ks. dr hab. Józef Kożuchowski, prof. Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu i WSSE w Gdańsku oraz proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie.

I dodaje: — Ubiegłoroczny XIV już Festiwal zgromadził przede wszystkim artystów z całej diecezji elbląskiej oraz toruńskiej. Odbywał się on pod hasłem: „Pieśń sławiąca Boga jest drogą, na której Chrystus ukazuje nam zbawienie”. Benedykt XVI zalecał nam właśnie w takim duchu obcować z muzyką sakralną. W festiwalu tym wzięła udział rekordowa liczba zespołów (20) i solistów (18), co sprawiło, że wysławiało Boga w tym szczególnie podniosłym wydarzeniu ponad 200 wykonawców.

W tym roku festiwal odbędzie się w sobotę 18 maja. W przeglądzie mogą wziąć udział zarówno zespoły i chóry, jak i soliści, prezentując jedną pieśń.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie niezbędne informacje na temat festiwalu znajdziecie TUTAJ