Groził właścicielowi lokalu gastronomicznego pozbawieniem życia. 31-latk odpowie za kradzież rozbójniczą

2024-04-15 14:21:34(ost. akt: 2024-04-15 14:25:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: EG

Braniewscy funkcjonariusze zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych pieniędzy, groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia właścicielowi lokalu gastronomicznego. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W czwartek 11 kwietnia około godziny 18:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z lokali gastronomicznych w powiecie braniewskim. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna usiłował ukraść pieniądze znajdujące się w lokalu. Aby utrzymać się w posiadaniu zabranej kwoty - 31-latek groził właścicielowi uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali podejrzanego i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży rozbójniczej. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


KMP Braniewo