Odbudowa Kanału Elbląskiego coraz bliżej. Władze województwa warmińsko-mazurskiego porozumiały się z Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku

2024-04-15 15:55:51(ost. akt: 2024-04-15 15:00:50)
Jest szansa na pozyskanie setek milionów złotych na unowocześnienie Kanały Elbląskiego, a tym samym spory rozwój całego regionu.
Bogdan Bartnicki, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, spotkał się niedawno z Andrzejem Ryńskim, dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, aby omówić kluczowy projekt dotyczący odbudowy systemu wodnego Kanału Elbląskiego.

Spotkanie obu panów było konstruktywne i owocne, skupiając się na wypracowaniu strategii działań oraz ustaleniu montażu finansowego dla przedsięwzięcia. Rozmawiano o potrzebie rewitalizacji Kanału Elbląskiego oraz znaczeniu tej inwestycji dla regionu Warmińsko-Mazurskiego. W efekcie udało się opracować plan działania oraz znaleźć potencjalne źródła finansowania. Bogdan Bartnicki podkreślił, że istnieje silna wola współpracy oraz gotowość do podjęcia prac nad projektem.

Odbudowa systemu wodnego Kanału Elbląskiego to zadanie wymagające znacznych nakładów finansowych, jednak dzięki zaangażowaniu i determinacji udało się przystąpić do realizacji. Setki milionów złotych czekają na wydatkowanie w ramach tego ambitnego przedsięwzięcia.

Dla regionu warmińsko-mazurskiego odbudowa Kanału Elbląskiego ma strategiczne znaczenie zarówno pod względem gospodarczym, jak i turystycznym. Poprawa infrastruktury wodnej wpłynie pozytywnie na rozwój regionu oraz stworzy nowe możliwości dla lokalnych społeczności.


Opr. raz