Michał Missan, kandydat na prezydenta Elbląga zapowiada współpracę z Trójmiastem

2024-04-16 15:18:20(ost. akt: 2024-04-16 15:19:15)

Autor zdjęcia: Marcin Kocemba

Michał Missan i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiadają współpracę obu miast dotyczącą portów oraz zabieganie o powstanie nowej linii kolejowej łączącej oba miasta.
We wtorek w Elblągu odbyła się konferencja prasowa kandydata KO na prezydenta miasta Michał Missana, wybranej w pierwszej turze prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz polityków Koalicji Obywatelskiej w sprawie współpracy Trójmiasta z Elblągiem.

Politycy KO udzieli poparcia Missanowi, który w pierwszej turze uzyskał 44,36 proc. i wyprzedził kandydata PiS Andrzeja Śliwkę (34,69 proc.). Obydwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów w niedzielę.

Podczas spotkania poruszona została również kwestia szybszego połączenia kolejowego pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem. Proponowane rozwiązania, które w tej chwili są w planach, mają dotyczyć trasy, która miałaby biec z Elbląga przez Nowy Dwór Gdański do Trójmiasta.

Dulkiewicz zaznaczyła, że to bardzo istotne, aby lokalni włodarze umieli ze sobą współpracować.

— Kluczem do rozwoju Elbląga jest współpraca z Gdańskiem — stwierdziła.
I dodała, że dla wzajemnego rozwoju Elbląga i Gdańska popiera kandydaturę Michała Missana.

Prezydent Gdańska zauważyła również, że Port Gdańsk cały czas się rozwija, ale potrzebuje portu towarzyszącego, którym ma szansę zostać port w Elblągu.

Kolejną kwestią, która była poruszana podczas konferencji prasowej, był udział Elbląga w projekcie metropolii pomorskiej.

Michał Missan mówił o planach współpracy Elbląga w ramach pomorskiego obszaru metropolitalnego.

— Zostały opublikowane badania, które wskazują na to, że wszyscy, którzy są blisko obszarów metropolitalnych, rozwijają się dużo bardziej dynamicznie; i to jest nasz cel — przekazał kandydat na prezydenta Elbląga.

Michał Missan mówił także o możliwościach wynikających z położenia Elbląga w województwie warmińsko-mazurskim i korzystaniu z funduszy ze środków unijnych w ramach programu Polska Wschodnia.

MK