Trzeci dzień poszukiwań Rafała Zyski podejrzanego o zabójstwo żony. Są wstępne wyniki sekcji zwłok zamordowanej kobiety

2024-04-16 22:30:53(ost. akt: 2024-04-16 22:32:54)

Autor zdjęcia: KPP w Pruszczu Gdańskim

Trzeci dzień poszukiwań 43-letniego Rafała Zyski, podejrzanego o zabójstwo żony, nie przyniósł rezultatów. Prokuratura po sekcji zwłok kobiety podała, że na jej ciele były liczne rany kłute. Przyczyną śmierci był masywny krwotok.
We wtorek prokuratura otrzymała wstępną opinię biegłego, który przeprowadził sekcję zwłok kobiety znalezionej w niedzielę w domu w Jagatowie k. Pruszcza Gdańskiego.

"Z opinii wynika, że kobieta miała liczne rany kłute, cięto-kłute i cięte w obrębie głowy, klatki piersiowej, przedramion i szyi" - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk. Dodała, że przyczyną jej śmierci był masywny krwotok zewnętrzny.

Do zabójstwa doszło w niedzielę w domu w Jagatowie k. Pruszcza Gdańskiego. Od tego dnia poszukiwany jest mąż kobiety - 43-letni Rafał Zyska. W poniedziałek prokuratur wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa. Skierował także wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, aby można było wydać za nim list gończy.

W poniedziałek sierż. sztab. Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował, że poszukiwany Rafał Zyska może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Zaapelował, aby każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny, skontaktował się Komendą Powiatową w Pruszczu Gdańskim pod nr 47 7424 222 lub pod numerem alarmowym 112.

W związku z poszukiwaniami podejrzanego powstała skrzynka mailowa: poszukiwania.pruszcz@gd.policja.gov.pl, za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Zyski, proszony jest o kontakt.

PAP