Areszt dla 22-latka, który napadł na uczennice zbierające na hospicjum

2024-04-24 08:04:00(ost. akt: 2024-04-24 08:05:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: EG

Sąd zadecydował o trzech miesiącach aresztu dla 22-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą wobec 12-latek zbierających na hospicjum w Nowym Dworze Gdańskim. Mężczyzna groził uczennicom nożem i zabrał puszkę ze 150 zł.
Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim młodsza aspirant Karolina Figiel poinformowała, że w ubiegłym tygodniu policjanci odebrali zgłoszenie, że w okolicy Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia z użyciem noża.

"Jak co roku w tym czasie odbywała się zbiórka pieniędzy na hospicjum przez uczniów ze szkoły podstawowej. W pewnym momencie do trzech 12-letnich uczennic podbiegł mężczyzna, który ukradł im puszkę z zawartością 150 zł, po czym zagroził im użyciem noża kuchennego i uciekł" – dodała Figiel.

Na podstawie zeznań świadków i zapisów monitoringu funkcjonariusze ustali, że napaści dokonał 22-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia.

PAP