Elbląg: Podpalała wiaty śmietnikowe po kłótniach z partnerem. Została skazana

2024-04-24 12:29:23(ost. akt: 2024-04-25 10:50:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: nadesłane

Na 1 rok i 2 miesiące pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Elblągu skazał 36-letnią Dorotę K. za podpalenie 12 wiat śmietnikowych na terenie Elbląga i kradzież kosmetyków.
W lipcu ubiegłego roku elbląscy policjanci poszukiwali sprawcy podpaleń wiat śmietnikowych. Prosili też świadków zdarzeń o informacje.

Podpalenia wiat dotyczyły głównie elbląskiego osiedla Nad Jarem. Niedługo po ogłoszeniu komunikatu w mediach funkcjonariusze zatrzymali 35-letnią wówczas kobietę, która miała dokonywać wspomnianych podpaleń. Kobieta przyznała się do tych czynów. W rozmowie z policjantami tłumaczyła, że robiła to na skutek emocji związanych z kłótnią z partnerem.

— Kobieta została zatrzymana w sobotę 14 października, niedługo po tym, jak w płomieniach stanął kontener na śmieci przy ul. Broniewskiego. Wcześniej policjanci, pracując nad sprawą podpaleń, zabezpieczyli materiał z monitoringu, na którym kobieta się nagrała — przekazywał wówczas rzecznik elbląskiej policji.

W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok skazujący 36-letnią Dorotę K. na karę 1 roku pozbawienia wolności za podpalenie 12 wiat śmietnikowych. Kobieta została również skazana za kradzież kosmetyków.

— Dorocie K. wymierzono karę łączną 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Ponadto sąd nałożył na oskarżoną obowiązek naprawienia szkody — poinformował Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Wyrok nie jest prawomocny.