Nie tylko Maciej Wąsik. Wiemy, kto znalazł się na liście PiS w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim do Parlamentu Europejskiego

2024-05-01 11:43:49(ost. akt: 2024-05-01 12:17:55)
 — To już pewne. Będę otwierał listę PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 — na Warmii, Mazurach i Podlasiu! Do zobaczenia na kampanijnym szlaku! Damy radę! Zwyciężymy! I to zdecydowanie! — napisał Wąsik na platformie X

— To już pewne. Będę otwierał listę PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 — na Warmii, Mazurach i Podlasiu! Do zobaczenia na kampanijnym szlaku! Damy radę! Zwyciężymy! I to zdecydowanie! — napisał Wąsik na platformie X

Autor zdjęcia: PAP

Lista PiS w okręgu numer 3 zarejestrowana! Mocne nazwiska tworzą silną drużynę! Czas rozpocząć kampanię w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim — napisał Sasin na platformie X.
Maciej Wąsik, Karol Karski, Adam Andruszkiewicz to kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 obejmującym woj. warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. — Mocne nazwiska tworzą silną drużynę — stwierdził we wtorek pełnomocnik PiS na Podlasiu poseł Jacek Sasin.

Liderem listy PiS jest Maciej Wąsik były wiceszef CBA i MSWiA.

— To już pewne. Będę otwierał listę PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 — na Warmii, Mazurach i Podlasiu! Do zobaczenia na kampanijnym szlaku! Damy radę! Zwyciężymy! I to zdecydowanie! — napisał Wąsik na platformie X.

Wąsik był skazany (podobnie jak był szefem CBA i MSWiA w rządach PiS Mariusz Kamiński) na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności za działania w "aferze gruntowej". Proces dotyczył operacji CBA z lata 2007 r. Został ułaskawiony 23 stycznia przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Na drugim miejscu znalazł się Karol Karski, obecny europoseł z tego okręgu. Pięć lat temu był liderem listy PiS w wyborach do PE.

Za nim znaleźli się posłowie PiS, w kolejności: Adam Andruszkiewicz (poseł z Podlasia), Iwona Arent (posłanka z Warmii i Mazur), Olga Semeniuk-Patkowska (posłanka z Warmii i Mazur) i Jacek Bogucki (poseł z Podlasia). Za nimi jest była senator PiS a obecnie radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bogusława Orzechowska oraz była posłanka PiS, obecnie radna sejmiku województwa podlaskiego Bernadeta Krynicka.

Na 9 miejscu znalazł się poseł PiS z Warmii i Mazur Robert Gontarz a listę na miejscu 10. zamyka podlaski poseł PiS Sebastian Łukaszewicz.

Lista osób startujących z okręgu nr 3 (warmińsko-mazursko-podlaskiego) do Parlamentu Europejskiego:
1. Maciej Wąsik
2. Karol Karski
3. Adam Andruszkiewicz
4. Iwona Arent
5. Olga Semeniuk-Patkowska
6. Jacek Bogucki
7. Bogusława Orzechowska
8. Bernadeta Krynicka
9. Robert Gontarz
10. Sebastian Łukaszewicz

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Polacy będą wybierać 53 posłów.