Elbląg: Prezydent Michał Missan i radni IX kadencji już po ślubowaniu

2024-05-06 14:29:08(ost. akt: 2024-05-07 08:17:14)

Autor zdjęcia: Rada Miejska w Elblągu

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej w Elblągu inaugurująca IX kadencję, która przypada na lata 2024-2029.

Podczas obrad komisarz wyborczy wręczył radnym i prezydentowi Elbląga zaświadczenie o wyborze. Wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie.

— Stawiam przede wszystkim na współpracę i słuchane ludzi. Wierzę w otwartość i dialog. (…). Chcę, aby mieszkańcy byli zawsze dumni z tego, że wybrali Elbląg jako swoje miejsce zamieszkania — mówił Michał Missan zaraz po zaprzysiężeniu.

Zapowiedział, że w pierwszych dniach spotka się ze wszystkimi pracownikami Urzędu Miejskiego. Planuje też konsultacje i spotkania z mieszkańcami. Zaznaczył, że jego misją będzie przede wszystkim wzmocnienie potencjału gospodarczego Elbląga. Podkreślił, że będzie pracował nie tylko z rządem i samorządem województwa, ale z każdym środowiskiem chętnym do współpracy. Stwierdzi, że Elbląg będzie za kilka lat fajnym i nowoczesnym miastem dla każdego.

Podczas pierwszej sesji wybrano też przewodniczącą Rady Miejskiej. Została nią Grażyna Kluge z KO. Jej kandydaturę poparło wszystkich 25 radnych.

— Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Elbląg rozwijał się pięknie i równomiernie — powiedziała tuż po wyborze nowa przewodnicząca Rady Miejskiej.

W tej kadencji będzie też trzech wiceprzewodniczących Rady. O takiej liczbie zastępców zadecydowali wszyscy radni. Na wiceprzewodniczących zgłoszono Małgorzatę Adamowicz (KO), Antoniego Czyżyka (KO) i Rafała Traksa (PiS). Kandydaci KO uzyskali poparcie 25 radnych, na kandydaturę radnego PiS oddano 22 głosy „za” dwie osoby były przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Przypomnijmy, że w tej kadencji mandaty radnych zdobyli przedstawiciele tylko dwóch opcji politycznych: 15 - KO i 10 - PiS.

Oni zdobyli mandaty radnych do Rady Miejskiej w Elblągu:

Koalicja Obywatelska
1. Małgorzata Adamowicz
2. Karol Bidziński
3. Tomasz Budziński
4. Antoni Czyżyk
5. Paweł Gołębiewski
6. Ewa Horbaczewska
7. Wojciech Karpiński
8. Grażyna Kluge
9. Marta Kubacka-Ignaciuk
10. Iwona Łuczak
11. Jolanta Pękała
12. Irena Sokołowska
13. Wioleta Stępczyńska
14. Karolina Śluz
15. Wiesław Włodarczyk


Prawo i Sprawiedliwość

1. Elżbieta Banasiewicz
2. Sebastian Czyżyk-Skoczyk
3. Jolanta Janowska
4. Paweł Kowaszyński
5. Jolanta Lisewska
6. Piotr Opaczewski
7. Marek Pruszak
8. Michał Rutkowski
9. Rafał Traks
10. Kamil Zdziech