Start kończy dzisiaj sezon

2024-05-08 09:02:16(ost. akt: 2024-05-08 09:03:02)
PIŁKA RĘCZNA\\\ Pewny utrzymania Start Elbląg na zakończenie sezonu zagra w środowe popołudnie z Galiczanką Lwów. Spotkanie ma być pożegnaniem z trenerem Romanem Montem, który już w marcu zapowiedział zakończenie współpracy z klubem.
Elblążanki kończą rywalizację w grupie spadkowej Orlen Superligi. Dzięki wyjazdowej wygranej przed tygodniem 33:26 ze Szczypiornem Kalisz Start uniknął ewentualnej gry w barażach o utrzymanie. Stawką dzisiejszego meczu ze zdegradowaną już Galiczanką Lwów będzie za to 7. miejsce w tabeli końcowej. Co prawda to tylko korespondencyjna rywalizacja, bo potrzeba nie tylko zwycięstwa nad zespołem z Ukrainy, ale i potknięcia wyżej notowanego Handballu Jarosław z Kaliszem.
Ostatni mecz w Elblągu będzie także pożegnaniem z trenerem Romanem Montem. Szkoleniowiec wypełnił dwuletni kontakt, a zakończenie współpracy z klubem zapowiedział już w marcu po fazie zasadniczej. Wynik sportowy, czyli brak awansu do grupy finałowej, miał być jednym z argumentów za rozstaniem ze Startem.
Początek meczu z Galiczanką o godz. 18.