Poseł PiS Andrzej Śliwka wykluczony z posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej. Zarzucił przewodniczącemu łamanie zasad

2024-05-14 11:38:23(ost. akt: 2024-05-14 11:45:28)

Autor zdjęcia: PAP

Wykluczony Śliwka zarzucił Szczerbie, że łamie zasady pracy komisji, na które się zgodził. Wskazywał, że szef komisji wielokrotnie przedłużał czas zadawania pytań świadkom, a także że prowadził "polityczną publicystykę" podczas obrad.
Poseł PiS Andrzej Śliwka został we wtorek wykluczony z posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej przez jej przewodniczącego Michała Szczerbę (KO). Śliwka się odwołał, jednak prezydium komisji podtrzymało decyzję Szczerby.

We wtorek sejmowa komisja śledcza ds. afery wizowej przesłuchuje byłego wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika.

Podczas posiedzenia przewodniczący komisji Michał Szczerba chciał zadać pytanie Wąsikowi o system inwigilacyjny Pegasus. —To nieważne, która to jest komisja — stwierdził Szczerba.

— Nie no, nie żartujmy sobie, panie przewodniczący — zaprotestował poseł PiS Andrzej Śliwka.

Po tej wypowiedzi Szczerba wykluczył posła PiS z posiedzenia. Wcześniej szef komisji upominał posłów PiS, zarzucając im, że zakłócają obrady.

Śliwka odwołał się od decyzji Szczerby. Podczas krótkiej przerwy w obradach, prezydium komisji zdecydowało o podtrzymaniu decyzji o wykluczeniu.

Po wznowieniu obrad komisji posła Śliwki nie ma na sali.
Fot. PAP

Fot. PAP

Fot. PAP

Fot. PAP

red. DE/ PAP