Dni Elbląga 2024. Kiedy i co w programie? [ZAPOWIEDŹ]

2024-05-17 14:01:47(ost. akt: 2024-05-17 17:01:08)

Autor zdjęcia: Miasto Elbląg

Wreszcie! Wiemy już, co będzie się działo podczas jubileuszowych XXX Dni Elbląga. Kto wystąpi przed elbląską publicznością, jakie atrakcje nas czekają i czego jeszcze możemy się spodziewać?
Dni Elbląga już tradycyjnie odbywają się w pierwszy weekend wakacji, w tym roku w dniach 21-23 czerwca na placu przy katedrze. Gwiazdami Dni Elbląga 2024 będą Lanberry, Danzel, Gromee, Skytech, Kwiat Jabłoni, Electric Girls i Elbląska Orkiestra Kameralna.

Dni Elbląga 2024 rozpoczną się barwnie. Tuż po zakończeniu roku szkolnego miasto zaprasza do Parku Planty na festiwal proszków holly, następnie na Starym Mieście odbędzie się wieczór pełen muzyki i niesamowitej atmosfery.

Koncerty, które odbędą się podczas Dni Elbląga 2024:
21 czerwca - Danzel i Gromee
22 czerwca - Skytech, Electric Girls i Elbląska Orkiestra Kameralna
23 czerwca - Lanberry i Kwiat Jabłoni


PIĄTEK: Danzel i Gromee

Obaj artyści znani są z nowoczesnych brzmień i porywających rytmów, przyciągających fanów muzyki dance i pop z całego świata.

Danzel — to jego hity pobijają parkiety na całym świecie, u nas wykona je w nowych aranżacjach w towarzystwie znakomitych muzyków oraz tancerzy.

Gromee – którego energetyczne sety i nowoczesne brzmienia, łączące elektronikę i pop zapewnią rewelacyjne show.

SOBOTA

W sobotę scena otworzy się dla melomanów i fanów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Z udziałem zaproszonych muzyków wykonają koncert największych przebojów muzyki filmowej Hansa Zimmera (m.in. Piraci z Karaibów, Gladiator, Batman i wiele innych) w aranżacjach Hadriana i Jana Tabęckich.

Następnie znów zrobi się energetycznie, bo sceną zawładnie zespół Electric Girls. Ich występ będzie niezwykłym show w klubowej i popowej atmosferze z popularnymi utworami mixowanymi przez DJ-kę oraz wspartymi brzmieniem wokalu, saksofonu i skrzypiec elektrycznych na żywo.

Na koniec dnia zagra DJ Skytech, który według rankingów zajmuje mocne 4 miejsce wśród topowych DJ-ów w Polsce, Jego utwory zgromadziły pół miliarda odtworzeń, m.in. roztańczył Sanah w jednym przebojowym utworze.


NIEDZIELA: Lanberry i Kwiat Jabłoni

Niedziela to wisienka na torcie i wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć topowe gwiazdy, których nie trzeba przedstawiać: Lanberry to wokalistka, która bez wątpienia podbije serca Elblążan swoją energią na scenie. Wystąpi też Kwiat Jabłoni — zespół, który w ostatnich latach jest wręcz rozchwytywany i nie każde miasto może poszczycić się ich obecnością.

Scena podczas 3 dni zostanie oddana również naszym lokalnym muzykom – mamy wielu uzdolnionych elblążan, którzy będą mieli okazję zaprezentować się na scenie głównej.

DNI ELBLĄGA TO NIE TYLKO KONCERTY

Nad rzeką będzie przygotowana strefa chilloutu i relaksu oraz strefy gastronomiczne i handlowe.

Co jeszcze zaplanowano podczas tegorocznych Dni Elbląga?
Przewidziano m.in.:
- strefę dla dzieci z warsztatami, animacjami, zabawami w tym Majsterkowo z Castoramą,
- strefę dla seniorów,
- strefę zdrowia, w której tradycyjnie już za darmo będzie można wykonać profilaktyczne badania,
- rywalizacje na rzece: widowiskowe wyścigi smoczych łodzi i kolejna edycja zawodów Iron Hand – kolejna szansa na przejście po linie nad rzeką Elbląg,
- wesołe miasteczko,
- koło widokowe, które w zeszłym roku cieszyło się ogromną popularnością,
- Forum Inicjatyw Pozarządowych,
- Żegluga Gdańska wystartuje z rejsami z Elbląga do Krynicy Morskiej,
- w niedzielę kolorowy bal dla dzieci,
- atrakcje przygotowane przez miejskie instytucje kultury.


Podczas Dni Elbląga 2024 będzie można skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej (linie autobusowe i tramwajowe).