Elbląg: XV jubileuszowy Bieg Piekarczyka zapisze się na kartach historii rekordową frekwencją

2024-05-28 18:00:00(ost. akt: 2024-05-27 15:34:39)
 Wszystko wskazuje na to, że jubileuszowy Bieg Piekarczyka zapisze się na kartach historii rekordową frekwencją

Wszystko wskazuje na to, że jubileuszowy Bieg Piekarczyka zapisze się na kartach historii rekordową frekwencją

Przed nami XV edycja Biegu Piekarczyka. Od dobrych kilku lat, nie jest to już tylko bieg lokalny. Biorą w nim udział zawodnicy z całej Polski, a także z innych krajów: Francji, Niemiec, czy Wielkiej Brytanii. Wszystko wskazuje na to, że jubileuszowy Bieg Piekarczyka zapisze się na kartach historii rekordową frekwencją.
– Na liście mamy już zdeklarowaną liczbę 700 dorosłych, którzy wezmą udział w biegu i 600 dzieci i młodzieży – tutaj limit wyczerpał się w ekspresowym tempie w dwa miesiące od startu zapisów. To świadczy o dużym zainteresowaniu biegami dziecięcymi i świadomością, jak ważne jest promowanie w tej grupie wiekowej idei sportu i rekreacji. Już teraz mogę zdradzić, że planujemy w najbliższym czasie dodanie dodatkowej puli miejsc na Mini Bieg, prosimy tutaj o czujność i jeszcze chwilę cierpliwości, na pewno na dniach o tym poinformujemy. Zmotywowaliśmy również szkoły i przedszkola, organizując konkurs na największą liczbę zapisanych dzieci z danej placówki. Dwie z największą frekwencją otrzymają od nas nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł – przekazuje Joanna Urbaniak z biura prasowego elbląskiego ratusza.

I dodaje: – Tegoroczna edycja ma również wyjątkową ambasadorkę, mistrzyni olimpijską-Igę Baumgart-Witan. Gorąco zachęcam do udziału w wydarzeniu, każdy z nas może być częścią tego sportowego święta. W kategorii dorosłych dystanse są dwa: 5 km i 10 km, więc tutaj śmiało można wybrać ten lżejszy dystans, który spokojnie każdy jest w stanie pokonać. Przygotowaliśmy również specjalny projekt medalu, który łączy ze sobą trzy największe biegowe imprezy, które organizujemy: Bieg Piekarczyka, Bieg Nocny i Bieg Niepodległości, do tego specjalny projekt koszulki na piętnastą edycję. Dla dzieci będzie przygotowana specjalna strefa animacji i strefa gastronomiczna. Warto być z nami w tym dniu.


Czas ucieka, a miejsc na Bieg Piekarczyka coraz mniej

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Bieg Piekarczyka zapisze się na kartach historii z rekordową frekwencją. Już teraz wiemy, że na linii startu Mini Biegu ustawi się 700 dzieci i młodzieży. Limit miejsc dla dorosłych jest ograniczony, a lista z dnia na dzień się zapełnia. Nie zostawiaj zapisów na ostatnią chwilę, zapisz się teraz i zapewnij sobie udział w biegu.


Z dnia na dzień pakietów ubywa

Na bieg główny 10 km i na bieg towarzyszący na 5 km zostało niespełna 200 wolnych miejsc. Warto zapisać się już teraz, aby mieć gwarancję udziału w wydarzeniu. W przypadku osiągnięcia maksymalnego limitu 999 miejsc nie będzie możliwości dołożenia dodatkowej puli. Warto wspomnieć, że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że uzyskany na trasie czas jest wiarygodny.

Kibicujcie, dopingujcie, wspierajcie biegaczy

Wysoka temperatura, wymagający dystans, walka z samym sobą i czasem. Biegacze na trasie mogą potrzebować wsparcia kibiców. Zachęcamy już teraz do tworzenia transparentów, plakatów i akcentów, które zagrzeją biegaczy do walki i okażą się miłym akcentem motywacyjnym. Pokażmy, że atmosfera podczas biegu jest również istotnym elementem, który wpływa znacząco na całokształt imprezy. Z całą pewnością te najbardziej kreatywne zwrócą również uwagę fotoreporterów.

Gdzie trenować w Elblągu?

Pewnie większość zawodników, już intensywnie przygotowuje się do startu. Jedni trenują indywidualnie realizując swój plan, a inni pod okiem trenera, tak jak grupa Bartnicki Team, do której można dołączyć, aby otrzymać indywidualne wskazówki i porady. Bezpłatne treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek o 18:30, zbiórka przy Muszli Koncertowej w Bażantarni. Do zawodów można również przygotowywać się na przyszkolnych bieżniach, w parku Kajki, na Modrzewinie, czy w parku Modrzewie, gdzie odbywają się cotygodniowe spotkania w ramach ParkRun Polska, a do pokonania jest 5 kilometrów, czyli tyle ile wynosi dystans Biegu Towarzyszącego.

red. / MOSiR Elbląg