Bezpłatna komunikacja miejska w czasie Dni Elbląga 2024

2024-05-27 07:00:00(ost. akt: 2024-05-26 12:21:39)

Autor zdjęcia: Miasto Elbląg

Na wniosek prezydenta Michała Missana radni podczas dzisiejszego posiedzenia podjęli uchwałę w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w czasie Dni Elbląga, czyli w dniach 21-23 czerwca. Decyzja została podjęta jednogłośnie.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Głównym celem jest to, żeby elblążanom ułatwić dojazd na atrakcje, które przygotowujemy – mówił podczas ostatniej sesji prezydent Michał Missan.

Wprowadzenie uprawnienia do bezpłatnych przejazdów w komunikacji miejskiej w czasie obchodów Dni Elbląga w dniach 21-23 czerwca 2024 roku ma na celu również zachęcenie mieszkańców do korzystania z publicznego transportu zbiorowego zamiast samochodów prywatnych w okresie, w którym na terenie miasta będzie organizowanych wiele imprez masowych. Efektem tego powinno być zmniejszenie natężenia ruchu pojazdów i złagodzenie deficytu miejsc parkingowych.

Planowane jest również uruchomienie dodatkowych połączeń autobusowych, aby elblążanie mogli bezpiecznie wrócić do domów po wieczornych koncertach.

UM Elbląg