Dojazd na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej bez większych utrudnień pomimo remontu drogi nr 501

2024-07-04 16:22:46(ost. akt: 2024-07-04 16:29:13)

Autor zdjęcia: EG

Pomimo trwającego remontu drogi wojewódzkiej nr 501 dojazd na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej przebiega bez większych utrudnień — zapewnia Sylwia Szczurek, burmistrz Krynicy Morskiej.
Sylwia Szczurek przekonuje, że sytuacja drogowa jest stabilna i zachęca turystów do odwiedzin: — Władze lokalne i odpowiednie służby dokładają wszelkich starań, aby minimalizować ewentualne niedogodności związane z pracami drogowymi.

Natomiast Piotr Michalski, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, informuje, że remont drogi wojewódzkiej nr 501 jest realizowany zgodnie z planem, a wszelkie prace są tak organizowane, aby nie wpływać znacząco na płynność ruchu.

Aktualnie inwestycja dotycząca remontu drogi wojewódzkiej nr 501 jest zaawansowana w 80 proc., co oznacza, że większość prac została już zakończona.

— Dzięki temu turyści mogą cieszyć się bezproblemowym dojazdem do jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce — cieszy się burmistrz Krynicy Morskiej i zaprasza wszystkich turystów do odwiedzin.


Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 roku i potrwa do listopada 2024 roku. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Samorządu Województwa pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.