Zły dojazd odstraszył klientów 

targowiska przy czołgu

2012-09-19 07:00:00(ost. akt: 2024-01-16 16:55:39)
Handlowcy z targowiska przy czołgu twierdzą, że przez zły dojazd stracili wielu klientów

Handlowcy z targowiska przy czołgu twierdzą, że przez zły dojazd stracili wielu klientów

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

— Zarobki spadły nam o połowę, albo nawet więcej niż połowę. Kiedy rozpoczęto remont ulicy Armii Krajowej, klienci mieli problem z dojazdem i z parkowaniem. Zaczęli omijać nasz rynek — mówią sprzedawcy handlujący na targowisku przy czołgu.


— Przed remontem łatwiej było dojść i dojechać. Teraz klienci mówią: " Jak mam pół godziny jeździć i szukać miejsca do parkowania, to wolę gdzie indziej pojechać" i rezygnują — wyjaśnia Ludwika Hoppe, dzierżawca sklepu ze słodyczami na targowisku przy czołgu.

— Mniej jest klientów z powodu remontu ulicy, do tego jeszcze były wakacje. Dochody spadły mi o ok. 70 procent. 
— Jak zaczęła się przebudowa drogi, to dochody spadły nam o ponad połowę — mówi Ilona Grudzińska, sprzedawca w sklepie spożywczym. — Nie wiadomo jak będzie po remoncie. Czy klienci wrócą do nas. 
— Żeby klient tutaj wrócił, musi minąć dwa trzy lata — dodaje właściciel pobliskiego warzywniaka. — A ja bez względu na to jakie mam obroty, muszę płacić co miesiąc 800 zł do Urzędu Skarbowego.


Są w miasteczku przy czołgu również i tacy sprzedawcy, którzy uważają, że targowisko to umrze śmiercią naturalną, bo nawet jak remont się skończy, to dojazd będzie niedogodny, a miejsc do parkowania będzie brakowało. 
We wtorek w południe nie było zbyt wielu klientów na targowisku przy czołgu. A ci, którzy się pojawili, to albo bardzo blisko mieszkają, albo stali niezawodni klienci, których nic nie odstraszy. 


— Przyjechałam tutaj specjalnie z Zatorza — mówi Elżbieta Kordalska, emerytka. — Nie wystraszyły mnie utrudnienia z powodu remontu. Lubię tu przychodzić. Mam swój ulubiony sklep mięsny. A dzisiaj chcę kupić słoiki do wekowania. 
— Mieszkam w bloku po sąsiedzku — mówi starszy mężczyzna. 
— Jestem tutaj przypadkowo — odpowiada kolejna klientka, emerytka.

kr

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ali #820927 | 77.254.*.* 20 wrz 2012 17:54

  Głupotą ekipy Słoniny było to, że pozwolili te budy zbudować na tym kawałku zieleni. Kiedyś był ładny teren, teraz jest syf.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. asd #820241 | 194.181.*.* 20 wrz 2012 09:20

  Dobrze zatem nie remontujmy nic, i wtedy juz nie bedziecie narzekac?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. wacek od lucka #819755 | 78.8.*.* 19 wrz 2012 20:31

  A teraz zabrali parking przy świecie dziecka gdzie 45 lat temu mieszkańcy bloków dawny ZAMECH a obecnie ELZAM budowali ten parking w czynie społecznym i przez lata był darmowy dla nas mieszkańców tej ulicybyśmy mogli parkować nasze auta.Znów upłyneło pare lat a za parking władze nas mieszkańców zaczeli kasować teraz parkin zabrali bo im tramwaju na naszej ulicy się zachciało i tak dość hałasu mamy codziennie od tych motorów i samochodów!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. jula #819531 | 62.152.*.* 19 wrz 2012 18:14

  Wszędzie rozbudowują te ulice kosztem parkingów, jeszcze trochę to będziemy jeździć pięknymi ulicami ale co z tego jak nie będzie gdzie się zatrzymać?! Czy o to chodzi naszym władzom i tym co projektują te drogi? Żeby przyjechać, przejechać i pojechać? A na zakupy to do Gdańska albo i dalej bo w Elblągu za niedługo będzie nas witał wielki napis : BRAK MIEJSC POSTOJOWYCH:(

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. alex #818918 | 93.105.*.* 19 wrz 2012 10:17

  bo u nas parkingi sie "zwija "a nie "rozwija"-ot taka nasza polityka

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)