Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Weterani kręcą kółka

2014-05-23 17:49:07 (ost. akt: 2014-05-23 13:00:03)
Start rajdu weteranów

Start rajdu weteranów

Autor zdjęcia: st. chor. Sławomir Tessar

29 maja obchodzili będziemy Dzień Weterana. Tegoroczne obchody odbędą się na szczeblu centralnym i lokalnym. Towarzyszyć im będzie wiele uroczystości upamiętniających weteranów misji wojskowych.

W Garnizonie Elbląg i garnizonach, w których stacjonują jednostki wojskowe 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbędą się uroczyste obchody Dnia Weterana.

Wśród wielu imprez towarzyszących odbywa się m. in. rowerowy Rajd Weterana. Uczestnicy rajdu z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wyruszyli z Elbląga 23 maja. Uroczysty start rajdu odbył się przed budynkiem Dowództwa 16 PDZ. Z naszej dywizji w rajdzie uczestniczy 6 zawodników – z Dowództwa Dywizji, 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej oraz 16 batalionu dowodzenia w Elblągu.

Sygnał do startu dał Szef Sztabu – Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Marek Sokołowski, który życzył naszym rowerzystom pogody, bezusterkowej jazdy i przysłowiowej „szerokości”. Ale zanim padł sygnał do startu, Zastępca porozmawiał z uczestnikami i licznie zgromadzonymi kibicami o idei rajdu, o wartości wszystkich inicjatyw, których celem jest przybliżenie naszego udziału w misjach, pamięć i szacunek dla poległych i rannych uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych.

A potem padł już sygnał do startu i drużyna 16 PDZ po raz trzeci w historii ruszyła na trasę Rajdu Weterana. Przed naszymi reprezentantami trasa Elbląg – Sopot – Jastrzębia Góra – Słupsk – Mielno – Kamień Pomorski – Szczecin. Właśnie w Szczecinie spotkają się wszyscy uczestnicy rajdu, gdzie w dniu 29 maja odbędą się centralne obchody Dnia Weterana. My także życzymy naszym reprezentantom „szerokiej drogi” i kolarskiej pogody.
mjr Zbigniew Tuszyński

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PODSLUCHUJEMY SMSY #1401788 | 176.9.*.* 23 maj 2014 21:03

    Od jakiegoś czasu sieci komórkowe muszą przechowywać informacje na temat przychodzących i wychodzących smsow. Dzięki temu możemy sprawdzić przez internet SMSy jakie wysylalismy/otrzymalismy. Równie dobrze możesz sprawdzić o czym pisze twoja rodzina. Fajne rozwiązanie. Polecam sprawdzic isms.rox.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz