Zatrzymany za kradzież... maszyny do szycia

2014-09-04 11:46:42(ost. akt: 2014-09-04 11:47:38)

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 18-letniego Krzysztofa W., który usłyszał zarzut włamania do mieszkania i kradzieży maszyny do szycia.
Zdarzenie miało miejsce w połowie sierpnia. Wtedy pokrzywdzony zgłosił na policję kradzież swojej maszyny do szycia. W środę (03.09) policjanci zatrzymali sprawcę. Jest nim 18-letni Krzysztof W., który znał pokrzywdzonego i niejednokrotnie bywał u niego w domu. 18-latek przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.
— Zeznał, że siłą wypchnął stare drzwi i wszedł do mieszkania. Stamtąd wyniósł maszynę do szycia, ale ze względu na to, że była zbyt ciężka, schował ją do pralni w tej samej klatce. Miał ją zabrać, kiedy „załatwi” transport — relacjonuje asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Po kilku dniach przyszedł po nią, lecz maszyny nie było na miejscu. Okazało się, że znalazł ją tam jej właściciel i zabrał do domu. Nastolatek opowiedział jeszcze o innych kradzieżach i włamaniach, których dokonał pod tym samym adresem. Teraz mężczyzną zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.