Wyrok dla dzieciobójczyni. Prokuratura ocenia: jest słuszny

2014-09-30 16:01:44(ost. akt: 2014-09-30 16:03:50)
Lucynę D. oskarżono o zabicie trójki swoich dzieci

Lucynę D. oskarżono o zabicie trójki swoich dzieci

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wyrok jest słuszny — ocenia Prokuratura Okręgowa w Elblągu rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Elblągu, który skazał Lucynę D. z Lubawy na 25 lat więzienia za zabicie trzech swoich nowo narodzonych synów.
Wyrok zapadł 18 września, a Prokuratura Okręgowa w Elblągu, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, odniosła się do niego w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej. Czytamy w nim m.in. że Prokurator Okręgowy w Elblągu uznał za słuszny wyrok, jaki zapadł w elbląskim sądzie w procesie Lucyny D. z Lubawy. Sąd uznał, że w okresie od marca 2009 do kwietnia 2013 r. zabiła trzech nowo narodzonych synów. Skazał ją za to na 25 lat więzienia. Kobiecie groziło dożywocie.

Apelację już wcześniej zapowiedział adwokat kobiety 
— Uważamy, że wyrok jest surowy, wręcz niesprawiedliwy — stwierdził mecenas Andrzej Kozielski już po ogłoszeniu wyroku. — Nie uwzględnia wszystkich okoliczności, które były ujawnione na rozprawie, a przede wszystkim nie uwzględnia tego, że materiał dowodowy wskazywał na nieumyślność działania oskarżonej.Więcej o wyroku tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Edek. #1496696 | 95.40.*.* 30 wrz 2014 16:34

    25 lat - OK, ale za każde zabite dziecko osobno. I nie więzienia, a ciężkich robót. Kary powinny działać odstraszająco, a nie tak jak jest teraz że dostają dach nad głową, wikt i opierunek - wszystko na koszt podatników.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz