Najzdolniejsi uczniowie wyróżnieni

2014-10-05 17:55:00(ost. akt: 2014-10-05 15:57:18)


Ostatnio stypendium starosty odebrali też: Dagmara Sawicka, Rafał Mirys i Monika TyburskaOstatnio stypendium starosty odebrali też: Dagmara Sawicka, Rafał Mirys i Monika Tyburska

Autor zdjęcia: Ryszard Biel


Dagmara Sawicka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odebrała podczas uroczystej sesji z okazji 15-lecia samorządu powiatowego pięćsetne stypendium przyznawane najzdolniejszym uczniom z powiatu elbląskiego. Dziewczyna znalazła się w gronie 31 uczniów wyróżnionych za wyniki w nauce, bądź wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne za drugi semestr ubiegłego roku szkolnego.
Do każdego ze stypendystów trafiło od 250 zł do 550 zł. Łącznie młodzi ludzie otrzymali z rąk starosty 14 550 zł.

— Za średnią powyżej 5 stypendium starosty dostało tym razem 22 uczniów. Pięć osób cieszyło się z premii za wyniki w sporcie i cztery - za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach tematycznych — informuje Andrzej Sawicki, inspektor ds. oświaty w Starostwie Powiatowym w Elblągu.


Sporo nazwisk z semestru na semestr się powtarza. Jeżeli ktoś spełnia kryteria przez cały czas nauki może otrzymać stypendium sześć, albo nawet osiem razy, w zależności od tego, czy jest uczniem liceum, czy technikum. Łącznie z rozdanymi ostatnio stypendiami, z kasy elbląskiego starostwa popłynęło w tym roku kalendarzowym do najzdolniejszych uczniów 27,1 tysiąca złotych.
Przypominamy, że już z początkiem 2005 roku powiaty ustawowo zostały zwolnione z obowiązku wypłaty tzw. stypendiów socjalnych. Teraz jest to obowiązek gmin. Powiaty natomiast mogą, jeśli oczywiście chcą, wspierać młodzież najzdolniejszą. Władze powiatu elbląskiego uznały, że warto inwestować w młodych ludzi. Od 2005 roku starosta elbląski wypłacił już 524 stypendia. gog


Źródło: Dziennik Elbląski