Lodowisko już gotowe. We wtorek oficjalne otwarcie nowego sezonu

2014-10-10 10:24:47(ost. akt: 2014-10-10 10:28:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

— Pierwsze jazdy mamy już za sobą, lód przeszedł pozytywnie testy, tak więc za kilka dni oficjalnie rozpoczniemy nowy sezon łyżwiarski na lodowisku Helena — informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Zakończył się proces mrożenia lodowiska. Pierwsze, pozytywne testy lodu, odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych zawodów w short-tracku. Zadowoleni z przygotowania tafli lodowiska byli zarówno zawodnicy jak i trenerzy ekip startujących w zawodach Danubia Cup. W najbliższą sobotę i niedzielę na obiekcie odbędą się jeszcze ogólnopolskie zawody rankingowe, a po nich lodowisko Helena będzie udostępnione dla wszystkich chętnych. Tradycyjnie, przez kolejne miesiące z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą korzystały kluby sportowe, szkoły, a także mieszkańcy, podczas wejść na ogólnodostępną ślizgawkę.
— Sezon oficjalnie rozpoczniemy w najbliższy wtorek (14.10), a pierwsze wejście na ogólnodostępną ślizgawkę zaplanowaliśmy na godz. 18 — mówi dyrektor MOSiR. — Lodowisko będzie do dyspozycji mieszkańców w każdy wtorek, czwartek i piątek w dwóch sesjach, rozpoczynających się o godz. 18 i 19. W weekendy, soboty i niedziele, obiekt będzie dostępny dla mieszkańców w godz. 12.30-18.30. Natomiast w ciągu tygodnia w godzinach rannych i południowych z lodowiska korzystać będą szkoły i kluby sportowe.

Każda z sesji trwać będzie 50 minut. Koszt jednorazowego wejścia na lodowisko to: 9 złotych - bilet normalny, 6 zł - bilet ulgowy oraz 5 zł - bilet grupowy (powyżej 15 osób). Jest także możliwość zakupu karnetów uprawniających do 10 dowolnych wejść na ślizgawkę. W tym przypadku zapłacimy 80 zł za karnet normalny i 50 zł za ulgowy. Z obiektu MOSiR-u można także korzystać w ramach Karty Dużej Rodziny, co uprawnia do zakupu biletów w niższych cenach. Jednorazowe wejście na ślizgawkę w tym przypadku będzie nas kosztować: 6 zł - bilet normalny, 4 zł - bilet ulgowy, za karnet normalny zapłacimy 50 zł, a za karnet ulgowy 30 zł.

Kasa lodowiska czynna będzie we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16-19.30 oraz w soboty i niedziele w godz. 11.30-18. Istnieje także możliwość telefonicznej rezerwacji biletów, której można dokonać w godzinach otwarcia kasy, dzwoniąc pod nr (55) 625-63-13. Na lodowisku istnieje także możliwość wypożyczenia łyżew (koszt 6 zł od pary), ostrzenia łyżew (7 zł) oraz skorzystania z szatni (1 zł). W czasie otwartych sesji dostępny będzie także bufet oferujący ciepłe napoje, przekąski i słodycze.
— Nasz obiekt to nie tylko lodowisko i ogólnodostępna ślizgawka — informuje Marek Wnuk. — Do dyspozycji mieszkańców jest także specjalistyczna sala do tenisa stołowego, wyposażona w trzy stoły do gry. Opłata za wynajem stołu to koszt 11 złotych. Pamiętajmy jednak, że na salę można wejść wyłącznie w obuwiu sportowym. Zachęcam do korzystania z naszego obiektu, życząc jednocześnie wszystkim odwiedzającym miłej atmosfery i udanej zabawy.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karol #1504382 | 83.31.*.* 10 paź 2014 12:58

    Kurna jak zwykle wszystko co dobre to wszędzie a nie w Olsztynie. Tam tylko debilne tramwaje widmo za duża kasę.

    odpowiedz na ten komentarz