Rowerem Szlakiem Skarszewskim

Elbląscy rowerzyści

Elbląscy rowerzyści

Autor zdjęcia: Anna Dawid

To już tradycja, że październiku elbląscy rowerzyści odwiedzają Trójmiejski Park Krajobrazowy, by posmakować tamtejszych szlaków pieszo-rowerowych i pokręcić korbami w towarzystwie trójmiejskich bikerów.
W niedzielę, 26 października rowerzyści zapraszają na wspólną wycieczkę Szlakiem Skarszewskim, z Sopotu do Skarszew na Kociewiu.

— Do Sopotu dotrzemy pociągiem, a ze Skarszew - to się jeszcze okaże. Na wycieczkę zapraszam wyłącznie osoby pełnoletnie, ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział jest bezpłatny — mówi Marek Kamm, który jest organizatorem tej rowerowej eskapady.

Wyjazd z Elbląga o godz. 5.36, przyjazd do Sopotu o godz. 7.27.
— Długość trasy na szlaku to około 80 km i dojazd do Tczewa to kolejne 24 km, łącznie 105 km. Tempo jazdy będzie spokojne i rekreacyjne, w granicach 12-20 km na godzinę i dopasowane do warunków terenowych. Trasa jest rudna, dlatego nie wykluczam dokonania skrótów, obejść, objazdów i innych modyfikacji — mówi Kamm.

Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie oraz zrobienie zdjęć. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe: dętkę, łatki, pompkę, klucze. Każdy z uczestników powinien zadbać o bardzo dobry stan techniczny swojego roweru.
— Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę oraz użycie stosownej do pory roku odzieży oraz kupienie biletu dzień przed wyjazdem. Jedziemy bez względu na pogodę — mówi Kamm.
Zbiórka na Placu Dworcowym o godzinie 5.15.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski