To będą X Zaduszki Jazzowe w MDK

2014-10-28 19:20:14(ost. akt: 2014-10-28 18:50:40)
Riverboat Ramblers Swing Orchestra

Riverboat Ramblers Swing Orchestra

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Zaduszki Jazzowe to jedno z najbardziej popularnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych już nie tylko Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, ale i samego Elbląga. 6 listopada 2014 r. o godz. 18 w MDK-u po raz kolejny salę widowiskową wypełnią jazzowe dźwięki.
Tegoroczni artyści X Zaduszek Jazzowych to: Piotr Lemański Kwintet, Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra, Mały Kotek Band oraz Rafał Motycki.

Piotr Lemański - związany z profesjonalną sceną jazzową od początku lat 80-tych, oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej. Najczęściej koncertuje w małych składach, ale jest także jednym z nielicznych gitarzystów jazzowych grających recitale solowe. Jest cenionym wykładowcą na wszelkiego rodzaju warsztatach muzycznych. Jego zainteresowania obejmują zarówno gitarę elektryczną, akustyczną jak i klasyczną. Uczy nie tylko jazzowej improwizacji, ale także trudnej sztuki akompaniamentu oraz jazzowej gry solowej.

Ukraińsko-polski sextet Riverboat Ramblers Swing Orchestra powstał 30 lat temu. W ich repertuarze są światowe standardy muzyki swingowej, jazz tradycyjny, bossa nova oraz grane we własnych aranżacjach przeboje muzyki rozrywkowej. Z powodzeniem grają muzykę latynoamerykańską i największe przeboje muzyki rosyjskiej. Trzon grupy tworzą: charyzmatyczny trębacz i wokalista, od wielu lat kierownik zespołu Sergiej Kriuczkow oraz wybitny kontrabasista Jurij Miszczenko. Kilka lat temu ukształtował się aktualny skład zespołu z perkusistą - Adamem Zagrodzkim, saksofonistą - Krzysztofem Borowcem, pianistą - Sergiejem Morozovem oraz kompozytorem i puzonistą - Markiem Romanowskim. Riverboat Ramblers Swing Orchestra z ogromnym powodzeniem uczestniczy w licznych festiwalach krajowych i zagranicznych.

Do zobaczenia w czwartek, 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Bema 37! Wstęp wolny.Źródło: Dziennik Elbląski