Orkiestra kameralna zagra na zakończenie obchodów 777-lecia Elbląga. Wygraj zaproszenie

2014-11-03 09:30:00(ost. akt: 2014-11-03 09:41:10)
Elbląska Orkiestra Kameralna

Elbląska Orkiestra Kameralna

Autor zdjęcia: nadesłane

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert z udziałem Radosława Szarka, pasjonata marimby i perkusji, który ukaże całkiem nowe oblicze instrumentów. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie.
Kameralistów poprowadzi znakomity dyrygent Robert Kabara, twórca Orkiestry Sinfonietta Cracovia. Obecnie współpracujący ze Śląską Orkiestrą Kameralną w Katowicach. Na początek tego muzycznego spotkania artyści wykonają dwa utwory na marimbę, perkusję i orkiestrę smyczkową Bertholda Hummela oraz Emmanuela Séjourné. W drugiej części koncertu usłyszymy „Divertimento na orkiestrę smyczkową” Béli Bartóka, inspirowane węgierskimi pieśniami ludowymi.

Marimba to instrument nietuzinkowy, w Afryce oraz Ameryce Środkowej wykorzystywana jest w wersji etnicznej, jako rodzaj archaicznego ksylofonu. Natomiast marimba używana przez profesjonalnych muzyków to instrument o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych. Pozwala na wirtuozerskie popisy, przez co utwory na marimbę przyjmowane są przez publiczność z aplauzem. Możliwości tego instrumentu oraz wirtuozerię Radosława Szarka można usłyszeć na stronie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: www.eok.elblag.eu.
Koncert odbędzie się w najbliższy piątek w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek w Elblągu (początek o godz. 19). Bilety w cenie 30 i 35 zł można kupować w biurze koncertowym EOK (w Ratuszu Staromiejskim) - te jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8-16, a we wtorki i czwartki w godz. 8-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.