Rebeka - electro wieczór w Mjazzdze

2014-11-03 17:05:39(ost. akt: 2014-11-03 16:33:28)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W ramach koncertowych spotkań z muzyką electro i synth popową na scenie klubu Mjazzga gościli już FWF i Kamp!. Świetnym podsumowaniem tego niezwykle energetycznego i tanecznego cyklu będzie ostatnie w tym stylu spotkanie w tym roku. W piątek 7 listopada Mjazzgę w pozytywne wibracje wprowadzi REBEKA.
3 listopada ukazała się nowa EPka Rebeki zatytułowana “BREATH”. Na wydanym wyłącznie w formie cyfrowej materiale znalazły się trzy utwory: pulsujący “Breath”, eksperymentalny “Into The Ground” oraz energetyczny remix tytułowego “Breath”, wykonany przez gwiazdę koreańskiej elektroniki - zespół IDIOTAPE.

Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie “Hellada” i wielu koncertach w Polsce i zagranicą, Rebeka powróciła z nową świadomością. “Postanowiliśmy wprowadzić więcej koncertowej drapieżności do studyjnych nagrań, z pewnością będzie to dalszy kierunek naszych poszukiwań” - tak mówi o materiale Iwona. Bartosz dodaje: “To mroczne i hipnotyzujące wydawnictwo, pokazujące inną twarz Rebeki.”

Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości.
Fascynuje ich z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do swych kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80-tych, zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Piękny, silny głos Iwony, niejednoznaczne, płynące z głębi jej duszy teksty, wyrafinowane kompozycje duetu, światowej klasy produkcja i charyzma sceniczna to znaki rozpoznawcze Rebeki.

Debiutancka płyta Rebeki, „Hellada”, to album kompletny i dopracowany w każdym szczególe, ale także pełen piękna, brudu i emocji. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie.

“Hellada” zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje. Znalazła się na czołowych pozycjach wielu muzycznych podsumowań minionego roku (np. Trójka, Onet, Brand New Anthem, T-Mobile Music) oraz zdobyła najważniejszy, prestiżowy tytuł Polskiej Płyty Roku 2013 w rankingu dziennikarzy Gazety Wyborczej.

Członkowie zespołu działają także poza Rebeką. Iwona pojawiła się gościnnie na ostatnim albumie projektu Waglewski Fisze Emade oraz na płycie “Flora” portugalskiego producenta Moullinexa. Bartosz zmiksował debiutancki album zespołu Kamp! i świetnie przyjęty krążek The Dumplings.
Z kolei utwory Rebeki wzięli na warsztat uznani twórcy. Na kolejno wydanych singlach:“Fail” i “Melancholii” oraz “Stars” znalazły się remiksy stworzone przez Moullinex’a, Punks Jump Up, Daniela Drumza, Shindu, Ul/Kr czy Klaves’a.
Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo.

Mjazzga, 7 listopada godz. 20:15
bilety: 25 zł przedsprzedaż (ilość ograniczona) / 30 zł sprzedaż
Organizacja SK Co Jest? oraz klub Mjazzga.

Źródło: Dziennik Elbląski