Wyzwiska, szarpanie, bicie. Zatrzymani za znęcanie się nad żonami

2014-11-05 11:01:30(ost. akt: 2014-11-05 11:34:51)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Elbląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o znęcanie się nad żonami. Grozi im do pięciu lat więzienia.
Ryszard B. został zatrzymany w sobotę około godz. 1, a we wtorek (04.11) sąd zadecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Prokurator zarzuca mu, że od lutego tego roku znęcał się nad żoną. Po pijanemu urządzał awantury domowe, w trakcie których wyzywał i obrażał, a także bił żonę rękoma po całym ciele.
— Żona Ryszarda B. była zastraszona i nie chciała złożyć zawiadomienia w tej sprawie. W związku z powyższym zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad pokrzywdzoną złożył kurator społeczny zatrzymanego — informuje asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Także w sobotę policjanci zatrzymali Antoniego B.
— Zgłaszająca zeznała, że od 2009 r. jej mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Wyzywa ją, ciągnie, szarpie i uderza różnymi przedmiotami — relacjonuje asp. Trochimczuk.
40-letniego mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Antoni B. usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. We wtorek prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, musi dwa razy w tygodniu zgłaszać się na komendę. Antoni B. usłyszał nakaz opuszczenia mieszkania, a także zakaz zbliżania się do swojej ofiary.

O winie obu mężczyzn rozstrzygnie teraz sąd. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad drugą osobą grozi do pięciu lat więzienia.