Film na katedrze i koncert. Obchody 777-lecia Elbląga zakończone

2014-11-07 20:59:41(ost. akt: 2014-11-07 22:25:52)
Trójwymiarowy film został wyświetlony na ścianie katedry

Trójwymiarowy film został wyświetlony na ścianie katedry

Autor zdjęcia: Ryszrad Biel

Najpierw projekcja filmu holograficznego o historii miasta i regionu na ścianie katedry św. Mikołaja, a później koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim - tak w piątek (07.11) zakończyły się obchody 777-lecia Elbląga.
Film w trójwymiarowym, realistycznym obrazie zaprezentowany na ścianie katedry św. Mikołaja trwał około 20 minut. Jego piątkową projekcje poprzedziły intensywne przygotowania. By wszystko wypadło jak najlepiej, trzeba było m.in. wygasić pobliskie lampy uliczne. Opłaciło się, bo publiczność zebrana przed katedrą św. Mikołaja nagrodziła pokaz brawami.
Jerzy Wilk, prezydent Elbląga, na konferencji prasowej podsumowującej obchody 777-lecia miasta nie wykluczył kolejnych publicznych prezentacji tego dzieła. - Może w czerwcu podczas Dni Elbląga - mówił.
Na co dzień film można oglądać bezpłatnie w elbląskim muzeum.

Także w piątek wieczorem w Ratuszu Staromiejskim odbył się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, którą tym razem poprowadził Robert Kabara, twórca Orkiestry Sinfonietta Cracovia, obecnie współpracujący ze Śląską Orkiestrą Kameralną w Katowicach. Wystąpił także Radosław Szarek, pasjonat marimby i perkusji. To wydarzenie było ostatnim akcentem obchodów 777-lecia Elbląga.
- Obchody 777-lecia miasta rozpoczęliśmy 11 kwietnia konferencją naukową "Przeszłość – przyszłości". Ta rocznica była wyjątkowa i te wydarzenia były wyjątkowe, takie których do tej pory w Elblągu nie organizowaliśmy - podsumował prezydent Wilk.
Przez siedem miesięcy odbyło się wiele imprez, które miały zainteresować nie tylko elblążan, ale i turystów. W programie obchodów znalazły się m.in.: wystawy, konferencje, koncerty, piknik historyczny, imprezy turystyczne, jak soboty z przewodnikiem, sportowo-rekreacyjne, a także Dni Elbląga i Elbląskie Święto Chleba.
- Podczas Dni Elbląga i Święta Chleba zwróciliśmy się ku rzece, nie tylko Stary Rynek, ale także ulice skierowane w stronę rzeki i nadbrzeże - przypominał prezydent Wilk.
AKT


Obrazek w tresci

Fot. Ryszard Biel

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polikuj #1537798 | 213.238.*.* 8 lis 2014 13:22

    A których to imprez do tej pory nie było? Były za to kiedyś inne ciekawsze . Jak na taką rocznicę to nic nowego nie zaprezentowano . Jak co roczne imprezy i jeszcze okrojone.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz