Jan Jakub Monowid w koncercie poświęconym księdzu Popiełuszce

Jan Jakub Monowid wystąpi z elbląskimi kameralistami

Jan Jakub Monowid wystąpi z elbląskimi kameralistami

Autor zdjęcia: arch.artysty/nadesłane przez EOK

W niedzielę (16.11) w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej poświęcony kapelanowi Solidarności księdzu Jerzemu Popiełuszce. Kameraliści wystąpią z solistą obdarzonym rzadko spotykanym kontratenorem Janem Jakubem Monowidem.
Obdarzony kontratenorem Jan Jakub Monowid to młody artysta, którego talent dostrzegają krytycy muzyczni z kraju i zagranicy. Jako solista Studia Operowego w Zurychu Monowid wystąpił w tamtejszym teatrze w roli Oberona w „Midsummer Night’s Dream” Brittena.

W konkursie Gianni Bergamo w Lugano zajął drugie miejsce. Obecnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym "Operetka" i Operą Bałtycką w Gdańsku. W wykonaniu Jana Jakuba Monowida usłyszymy m.in. słynną arię „Casa sposa” z opery „Rinaldo” Händla określaną jako lament Rinaldo nad utraconą miłością.

Solista zaśpiewa też „Psalm 126 Nisi Dominus” (na głos, altówkę i smyczki) Antonio Vivaldiego i jeden z „Trzech utworów w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową” Henryka Mikołaja Góreckiego, mówiącą o weselu króla Zygmunta Augusta. Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi podczas niedzielnego spotkania znakomity dyrygent brazylijskiego pochodzenia, José Maria Florêncio.

Wszystkich, którzy w nietuzinkowy sposób chcą uczcić pamięć tego skromnego i wielkiego zarazem człowieka, jakim był ksiądz Jerzy Popiełuszko, w 30.rocznicę jego śmierci, zapraszamy na koncert. W kasie EOK dostępne są jeszcze ostatnie bilety.

Koncert rozpocznie się o godz. 18 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8:00-16:00, wt., czw. 8-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
EOK

Źródło: Dziennik Elbląski