Nieoficjalne wyniki. Wilk i Wróblewski w drugiej turze, PiS wygrywa wybory do Rady Miejskiej

2014-11-16 21:01:00(ost. akt: 2014-11-17 02:54:55)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W niedzielę poszliśmy do urn, by wybrać nowe władze naszych małych Ojczyzn. Lokale wyborcze były czynne od godz. 7 do 21. Zapraszamy na naszą relację na żywo!
godz. 21.15
Od północy z piątku na sobotę do czasu zakończenia głosowania obowiązywała cisza wyborcza. W tym czasie zakazana jest jakakolwiek agitacja.
— Otrzymaliśmy jeden sygnał dotyczący zakłócenia ciszy wyborczej. Mężczyzna zgłosił, że w sobotę rano wyciągnął korespondencję ze skrzynki pocztowej, a później znalazł w niej dwie ulotki różnych partii — mówi asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

godz. 21.02
W Elblągu o 25 mandatów w Radzie Miejskiej walczyło 360 kandydatów, a o fotel prezydenta - siedmiu. Większość kandydatów na najwyższy urząd w mieście głosowało w swoich lokalach wyborczych przed południem. Obecny prezydent Jerzy Wilk wraz z małżonką głosował w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego.
— Wszystko w rękach elblążan, to oni zdecydują o tym, kto będzie rządził przez najbliższe cztery lata. Mam nadzieję, że dobrze ocenią te 15 miesięcy, które miałem szansę zarządzać miastem. Udało się zrealizować dużo z tych obietnic wyborczych — powiedział.godz. 21.01
Witamy w naszej relacji na żywo z wieczoru wyborczego. Już wkrótce zaprezentujemy Państwu pierwsze opinie z przebiegu głosowania w Elblągu. Nasi dziennikarze odwiedzili dzisiaj kilka lokali wyborczych pytając głosujących m.in. o to, czym w pierwszej kolejności powinny zająć się nowo wybrane władze miasta.


Źródło: Dziennik Elbląski