Mikołaj do dzieci w Zalesiu przyjechał na... rowerze

2014-12-22 08:10:00(ost. akt: 2014-12-22 08:21:52)

Autor zdjęcia: nadesłane

W świetlicy wiejskiej w Zalesiu (gmina Milejewo) odbyło się spotkanie mikołajkowo- swiąteczne. W tym roku już po raz trzeci nasze dzieci i młodzież wzięły udział w akcji Qurier Świętego Mikołaja.
O wzięciu udziału w programie zadecydował krótki filmik z udziałem dzieci pt. „Czekamy na Mikołaja”. Potem na zajęciach w świetlicy zostały napisane listy, w których dzieci przedstawiły swoje marzenia oraz zostały zrobione przeróżnymi technikami kartki z życzeniami świątecznymi oraz podziękowaniami. Prace te zostały wysłane do Fundacji Przyjaciółka.
Ze względu na kapryśną aurę Mikołaj z wymarzonymi prezentami przyjechał na pięknie przystrojonym rowerze. Po przywitaniu darczyńcy zebrane w świetlicy dzieci, młodzież oraz ich rodzice wspólnie z Mikołajem przy podkładzie muzycznym karaoke odśpiewali kilka świątecznych piosenek.

Gościem honorowym uroczystości była pani koordynator całej akcji, która przyjechała do nas aż z Leszna po to, jak sama mówiła, by „zobaczyć bezcenne uśmiechy na buziach naszych dzieci”.
Podczas rozdawania prezentów tradycyjnie dzieci prezentowały przygotowane przez siebie wierszyki i piosenki. Mikołaj i pięknie zapakowane prezenty wywoływały na twarzach dzieci uśmiechy, radość, a niekiedy lekki niepokój.
Po pożegnaniu Mikołaja wszyscy uradowani wrócili do domów.
op. świetlicy T. Rutyna