Szpital wojewódzki dziękuje WOŚP i przyłącza się do grania

2015-01-09 09:59:03(ost. akt: 2015-01-09 10:59:31)
Jerzy Owsiak w szpitalu wojewódzkim w 2010 r

Jerzy Owsiak w szpitalu wojewódzkim w 2010 r

Autor zdjęcia: nadesłane/szpital wojewódzki

2,5 miliona złotych to wartość sprzętu, jaki Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to bez wątpienia największy w mieście i regionie beneficjent darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu kilkunastu ostatnich lat fundacja Jurka Owsiaka przekazała największemu elbląskiemu szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny wart prawie 2,5 miliona złotych. Nie dziwi zatem, że szpital każdego roku chętnie przyłącza się do styczniowej akcji WOŚP. Tak będzie również w najbliższą niedzielę.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest jednym z zaledwie siedmiu polskich szpitali, w których istnieją oddziały imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie honorowe imię nosi od kilku lat Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Uroczyste nadanie imienia odbyło się w październiku 2010 r. 
i wiązało się z osobistą wizytą w szpitalu Jurka Owsiaka. Szef Fundacji WOŚP przywiózł wówczas do Elbląga bardzo cenny sprzęt: najnowocześniejszy inkubator transportowy
Darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala wojewódzkiego było w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie więcej. Znalazły się wśród nich m.in. ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Trafił on przede wszystkim na OIOM Noworodka i na szpitalną Neonatologię. Ale dary Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazane zostały także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość pozyskanego przez szpital sprzętu to prawie 2,5 mln zł.

Za zebrane podczas tegorocznego, 23 już finału WOŚP, zakupiony zostanie m.in. kolejny sprzęt do diagnostyki dzieci. Z wdzięcznością za już otrzymane dary, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu tradycyjnie przyłączają się do wielkoorkiestrowego grania, organizując na terenie placówki i w jej najbliższej okolicy kwestę oraz loterię na cel fundacji WOŚP. W podziękowaniu dla elbląskich wolontariuszy Orkiestry Jurka Owsiaka ufundowaliśmy także okolicznościowy tort.
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ant #1630127 | 80.52.*.* 9 sty 2015 21:24

    Lepij by było, gdyby nie było w ogóle ?????

    odpowiedz na ten komentarz

  2. franc #1629461 | 87.205.*.* 9 sty 2015 10:54

    niech napiszą ILE KASY MIESZKAŃCY ELBLĄGA I OKOLIC ZEBRALI W TRAKCIE TRWANIA TEJ ORKIESTRY OD POCZĄTKU ISTNIENIA ......to odzwierciedli ile rzeczywiście szpital zyskał , a tak pewnie jeszcze buli za serwis tego sprzętu....

    odpowiedz na ten komentarz