Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Studniówka IV LO. "Niech ogarnie nas magia uroczystego balu". FILM, ZDJĘCIA!

2015-01-16 22:21:44 (ost. akt: 2015-01-27 11:54:12)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Na ten bal czekali trzy lata. - Dziś wszelkie troski odrzucamy na bok - mówili. Ta noc na długo zapadnie w ich pamięci. Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu bawili się na swojej studniówce w Hotelu Arbiter. Do matury pozostało 108 dni.


Uczniowie IV LO na rozpoczęcie swojego balu maturalnego przypomnieli jeden z wierszy Wisławy Szymborskiej.
- Nadeszła długo oczekiwana przez nas noc - mówili. - Weźmy więc do swego serca słowa Wisławy Szymborskiej: nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy, żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch tych samych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczu... Dziś wszelkie troski odrzucamy na bok, niech ogarnia nas magia uroczystego balu.

Bal studniówkowy IV LO w Hotelu Arbiter rozpoczął oczywiście polonez, ale nie zabrakło także niespodzianki. A nią okazał się taniec do piosenki "Time of my Life", znanej z filmu "Dirty Dancing".
- Bal studniówkowy i egzamin maturalny są przepustką do dorosłego życia, są furtką, która zamyka pewien etap w waszym życiu, etap młodzieńczej beztroski, natomiast otwiera etap obowiązków dorosłego życia - stwierdził dyrektor IV LO Sylwester Stanicki. - Wiem, że w czasie trzyletniej nauki wyposażyliśmy Was w wiadomości i umiejętności, które pozwolą wam zdać egzamin maturalny, a wiem także, że będziecie w stanie w życiu zdać inne również ważne egzaminy, a w czasie najważniejszego z nich - w czasie życia - rozwiązać najtrudniejsze zadanie - jak mądrze, godnie i uczciwie żyć.

Głos zabrał także przedstawiciel rodziców. - Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego licealisty. To impreza oczekiwana przez maturzystów z niecierpliwością, lekkim wzruszeniem i niepokojem. Pozostaje w pamięci w młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych, pięknych przeżyć szkoły średniej - podsumował.
AKT
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB