Elblążanie wśród tysięcy osób oszukanych przez parabank z Gdańska

2015-01-26 17:15:42(ost. akt: 2015-01-26 17:23:51)

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Mieszkańcy Elbląga są wśród osób pokrzywdzonych przez parabank, który miał udzielać kredytów i żądał opłat. Elbląska policja odebrała dwa zgłoszenia w tej sprawie. Jak poinformowała gdańska policja, w tej sprawie zatrzymano w poniedziałek cztery osoby z dwóch spółek finansowych. Pokrzywdzonych może być blisko 70 tysięcy osób, którzy stracili w sumie prawie 180 mln zł.
Sprawa dotyczy dwóch spółek finansowych, działających na terenie całego kraju, które zajmowały się udzielaniem pożyczek. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. W poniedziałek (26.01) policjanci zatrzymali cztery osoby ze ścisłego kierownictwa tych spółek.

Pokrzywdzonych może być blisko 70 tysięcy osób.
— Policjanci i prokuratorzy zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że jedna z firm mająca biura na terenie całej Polski, od ponad 12 lat prowadząc działalność finansową i oferując pożyczki gotówkowe z bardzo niskim oprocentowaniem, oszukuje swoich klientów. Głównym warunkiem otrzymania pieniędzy było wniesienie opłaty przygotowawczej. Pokrzywdzeni, którzy dokonywali wpłat w kwocie od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od wysokości wnioskowanej pożyczki), nie byli informowani o konieczności wniesienia dodatkowych zabezpieczeń i w znacznej większości przypadków pożyczek nie otrzymywali — informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Okazuje się, że wśród pokrzywdzony są także mieszkańcy Elbląga.
— Na początku ubiegłego roku zgłosiły się do nas dwie osoby w tej sprawie. Nie prowadziliśmy żadnych czynności. Oba zgłoszenia zostały przekazane do prokuratury w Gdańsku, bo to ona prowadzi śledztwo dotyczące działalności tych spółek — powiedziała nam asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zuch #1653330 | 83.238.*.* 2 lut 2015 15:47

    Moj mózg nie ogarnia ,idę po pozyczkę,ale to ja MAM IM PIENIĄDZE ZANIESC ,to jakis MATRIX

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz