Popłyń z przewodnikiem od Wisły do Wisły

2015-02-04 18:29:40(ost. akt: 2015-02-04 20:00:39)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Prawie sześćset kilometrów szlaków znajdziemy w nowym przewodniku kajakowym "Od Wisły do Wisły". Dowiemy się z niego również, gdzie na trasie możemy odpocząć, przenocować i zjeść. Tą nie lada gratkę dla miłośników kajakowych spływów zaprezentowano wczoraj w Ratuszu Staromiejskim.
— Nie trzeba jechać do Amazonii, żeby przeżyć wielką przygodę, wystarczy popłynąć rzeką Wel, która uczy wielkiej pokory — mówi Marek Połomski, jeden z autorów przewodnika kajakowego "Od Wisły do Wisły". Jego prezentacja odbyła się w Ratuszu Staromiejskim.

— W przewodniku poza informacjami krajoznawczymi, szczegółowymi mapami, znajdują się również miejsca noclegowe oraz takie, gdzie turysta może zjeść i odpocząć — mówi Marian Tomaszewski, koordynator projektu Kajak, w ramach którego powstał przewodnik.
Opisano w nim prawie 600 km szlaków kajakowych m.in.: Kanałem Jagiellońskim, rzeką Elbląg, Jeziorem Drużno, Kanałem Iławskim i rzeką Wel.
— Podstawowym dla nas elementem było bezpieczeństwo: bezpieczne trasy, bezpieczne noclegi oraz to, co warto zobaczyć, czyli zabytki — mówi Sławomir Dylewski, drugi z autorów Przewodnika Kajakowego Od Wisły do Wisły.

Publikacja została wydana w nakładzie 18500 egzemplarzy, w tym 4 tys. w języku angielskim, 4 tys. w języku niemieckim i 10500 po polsku. Niestety nie kupimy jej w księgarniach, bo powstała za unijne pieniądze. Można ją natomiast otrzymać bezpłatnie w biurze Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski, przy ul. Komeńskiego. Przewodnik dostępny jest na stronie internetowej stowarzyszenia oraz w Biurach Informacji Turystycznej w Elblągu, Pasłęku, Rychlikach, Godkowie, Gronowie Elbląskim. Publikację opracowano w Stowarzyszeniu Łączy nas Kanał Elbląski LGD i w Lokalnej Grupie Działania Ziemia Lubawska.


Drugim produktem projektu Kajak jest aplikacja mobilna, na urządzenia z systemem Android. Została stworzona w języku angielskim i polskim. Zawiera opisy tras spływu, punkty gastronomiczne, turystyczne, ciekawostki. Aplikacja ma pomóc osobom płynącym kajakiem, pokazuje, w którym miejscu aktualnie się znajdują. Działa w oparciu o mapy Google.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski