Internet szerokopasmowy w Elblągu i powiecie

2015-02-05 00:00:02(ost. akt: 2015-02-05 13:52:48)
Rozmawiamy z Maciejem Bułkowskim, dyrektorem departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
— Czy mieszkańcy powiatu elbląskiego mogą skorzystać z internetu szerokopasmowego?
— W powiecie elbląskim powstanie czternaście węzłów dystrybucyjnych i jeden szkieletowy, za których pośrednictwem mieszkańcy oraz przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z superszybkiego Internetu. Do końca września 2015 r. planowane jest zakończenie budowy sieci.

— To dobra wiadomość. Jesteśmy w przededniu Balu Sportowca w Elblągu. Co daje Internet sportowcom?
— Nieograniczone możliwości. Zresztą jak każdy, także i sportowcy znajdą coś dla siebie. Są to porady dotyczące diety, ćwiczenia, serwisy sportowe, wideo z meczów, fankluby czy oprogramowania wspomagające treningi – to tylko nieliczne informacje. W każdej chwili można sprawdzić wynik emocjonującego meczu czy walki. To niebywała gratka dla fanów sportu.

— Czy Pan ogląda wydarzenia sportowe za pośrednictwem Internetu? — Często oglądam, szczególnie tenis ziemny, relacje na żywo ze sportowcami. Śledzę wyniki klasyfikacji w różnych dyscyplinach sportowych, zwłaszcza z udziałem Polaków, co jest powodem do dumy narodowej

— Dziękuję za rozmowę.

Obrazek w tresci