Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

W Suchaczu dzieci wysiały kwiaty i czekają na wiosnę

Autor zdjęcia: Marlena Szulc

O teren koło świetlicy wiejskiej w Suchaczu zadbają najmłodsi. Mali ogrodnicy już dzisiaj przygotowują się do tego zadania.

Teren wokół nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Suchaczu nie wygląda na razie zachęcająco. Jest dużo wolnej przestrzeni, a jedynym zagospodarowanym punktem jest siłownia na wolnym powietrzu - czyli Fit Park.

Wkrótce ma się to zmienić, a to za sprawą najmłodszych dzieci suchaczańskiego sołectwa. Podopieczni Marleny Szulc podjęli się ambitnego zadania. Oni także chcą wziąć sprawy w swoje małe rączki i wspólnymi siłami upiększyć przynajmniej fragment terenu otaczającego świetlicę. Postanowili zacząć już teraz.

Zaplanowali nasadzenia kolorowych kwiatów, które nadadzą właściwego charakteru całej placówce kulturalnej jaką jest świetlica. Oni spędzają w niej najwięcej czasu i pragną by prezentowała się barwnie także na zewnątrz. Nie chcą przy tym korzystać z kupionych sadzonek, a wszystkie roślinki chcą sami sobie wyhodować. Zaczęli od przygotowania pojemników z ziemią i wysiewu nasionek. Pod fachowym okiem świetliczanki będą teraz pielęgnowały swoją uprawę, czekając wiosny.

Inicjatywa suchaczańskich dzieci warta jest zauważenia także przez dorosłych. Wiosna zbliża się nieuchronnie i czas pomyśleć o swoich przydomowych ogródkach.
Sylwester M. Jarkiewicz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bzzz... #1678685 | 83.23.*.* 1 mar 2015 21:28

    To już nie ma ważniejszych spraw w gminie Tolkmicko, tylko o takich pierdołach piszecie???? A kogo to obchodzi !!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz