Poszli ze znajomym kupić papierosy. Wyrwali mu portfel, uderzyli w twarz

2015-04-13 14:50:51(ost. akt: 2015-04-13 15:00:31)

Autor zdjęcia: mat. policji

Razem wybrali się ze znajomym, by kupić papierosy. Wyrwali mu z ręki portfel, a gdy ten chciał go odzyskać, został uderzony pięścią przez jednego z nich. Policjanci z Pasłęka zatrzymali obu sprawców. Usłyszeli oni już zarzuty rozboju oraz usiłowania kradzieży. Teraz zajmie się nimi sąd.
Zdarzenie rozegrało się w miniony piątek (10.04) w Pasłęku. 20-letni mężczyzna w towarzystwie dwóch swoich „znajomych” wybrał się, aby zakupić papierosy.
— W pewnym momencie jeden z towarzyszących mu mężczyzn wyrwał mu z ręki portfel. Gdy właściciel chciał go odzyskać, dostał w twarz pięścią od Pawła K., jednego ze sprawców — mówi asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Drugim z nich był Sławomir P. Mężczyźni rozstali się ze swoja ofiarą w złości, a dodatkowo grozili zemstą, gdyby ten zgłosił sprawę na policje.

20-latek nie uląkł się jednak tych gróźb. Jeszcze tej samej nocy udał się do jednego z pasłęckich klubów. Tam opowiedział o sytuacji znajomym i wspólnie z nimi chwilę później ujęli sprawców. Wtedy też na miejsce wezwano policyjny patrol. Mężczyźni zostali zatrzymani, przewiezieni do komisariatu i tam po sprawdzeniu trzeźwości przesłuchani.

Usłyszeli także zarzuty: Paweł K. – za rozbój, a Sławomir P. za usiłowanie kradzieży. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz staną po raz kolejny przed sadem.