Małgorzata Sowicka pokieruje referatem edukacji w Urzędzie Miejskim

2015-04-17 10:43:28(ost. akt: 2015-04-17 12:45:10)
Elbląski ratusz

Elbląski ratusz

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Znamy nowego kierownika referatu edukacji w Urzędzie Miejskim. Komorką pokieruje Małgorzata Sowicka, pracująca m,in. jako konsultant ds. języka polskiego w Warmińsko- Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
Przypomnijmy: reorganizacja ratusza przeprowadzona przez prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego spowodowała wyłączenie z Departamentu Sportu i Turystyki pionu Kultury, a włączenie w jej miejsce edukacji. Od 1 kwietnia w UM działa Departament Edukacji, Sportu i Turystyki, którego szefem został Edward Pietrulewicz. Podlegają mu bezpośrednio trzy referaty odpowiedzialne za sport, edukację i turystykę.

W piątek (17.04) poznaliśmy nazwisko osoby, która pokieruje referatem edukacji. To Małgorzata Sowicka, związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, w przeszłości członek Rady Miejskiej SLD w Elblągu, członek Warmińsko-Mazurskiej Rady SLD w Olsztynie i kandydatka do do Sejmu z listy SLD w 2011 r.

Małgorzata Sowicka jest polonistką, logopedą i specjalistką od emisji głosu. Pracowała także jako konsultant ds. języka polskiego w Warmińsko- Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Sowicka to ekspertka MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, wykładowca na studiach podyplomowych i egzaminator egzaminu maturalnego z języka polskiego, przewodniczyła zespołom egzaminacyjnym.

O objęcie stanowiska w referacie edukacji ubiegały się dwie osoby. Kandydatura jednej z nich została wykluczona, gdyż nie spełniała wymogów formalnych. Wczoraj z drugim kandydatem przeprowadzono rozmowę kwalifikacyjną. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że Małgorzata Sowicka "spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazała się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań".

Ratusz nadal czeka na chętnych do objęcia stanowiska kierowniczego w referatach sportu i turystyki. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 20 kwietnia.
Aleksandra Szymańska

Źródło: Dziennik Elbląski