Prezydent Komorowski w Elblągu

2015-05-05 16:42:02(ost. akt: 2015-05-05 17:24:53)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W Elblągu prezydent Komorowski pojawił się w południe. Tutaj w spotkaniu w Bibliotece Elbląskiej wzięli udział sympatycy, przedsiębiorcy oraz samorządowcy, m.in. wicemarszałek Jacek Protas oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


— Polska musi być w szpicy państw namawiających świat zachodni do jedności, do solidarności z Ukrainą i do twardej polityki wymuszania procesu wycofywania się Rosji z tego rodzaju awanturniczej polityki — powiedział m.in. — Ale jednocześnie państwo polskie i Polacy powinni być w szpicy także tych krajów i społeczeństw europejskich, które mówią jednoznacznie: my chcemy dobrych relacji z Rosją, liczymy, że Rosja na tyle się zmieni, że będzie możliwy nie tylko dialog świat zachodni-Rosja, ale także współpraca. Nie wiemy, kiedy to będzie możliwe, bo klucz do tego jest w Rosji.

Jako przykład wskazywał umowę o małym ruchu granicznym, która obowiązuje mimo pogorszenia relacji.
— Trudna, wielka polityka, jaką mamy w relacjach z Rosją, nie musi przekreślać wszystkich form współpracy na innych poziomach — stwierdził. — Odwrotnie, czasami trudne sytuacje w polityce wielkiej powinny wyzwalać większą ilość energii na rzecz uratowania tej tkanki współpracy, która jest na dole, z korzyścią dla obu społeczeństw, z korzyścią dla perspektywy rozwoju tych relacji w przyszłości.

Spotkanie w Bibliotece Elbląskiej trwało około godziny. Na jego zakończenie prezydent Komorowski otrzymał prezenty od samorządowców: wicemarszałek Protas miał dla niego busolę (pięć lat wcześniej dostał koło sterowe - red), a prezydent Elbląga Witold Wróblewski grafikę ze ścieżką kościelną i katedrą św. Mikołaja.

Przed budynkiem na prezydenta od samego początku czekała kilkunastoosobowa grupa jego przeciwników - w większości młodych ludzi z flagami KorWin. Prezydenta przywitali okrzykami. — Wygania nas pan z kraju — krzyczeli między innymi i skandując zachęcali do udziału w debacie.
— Nikt tak nie rozrabia jak wy. Dajcie spokój — przekonywał ich starszy mężczyzna.
Nie przekonał.
— Nie wmówi pan wszystkim, że jesteśmy rosyjską partią — mówił w stronę prezydenta przez megafon jeden z uczestników protestu. — Jesteśmy typowo polską partią, dbającą o polskie interesy, a nie niemieckie, nie izraelskie, amerykańskie, tylko polskie — dodał.

— Cała kampanię próbowałem oderwać się od politycznej awantury, którą dzisiaj słyszymy także tu za oknem — skomentował na wstępie, jeszcze w bibliotece, Bronisław Komorowski. — Najłatwiej jest robić awanturę, obrażać prezydenta, państwo polskie. Dużo trudniej jest skutecznie pracować dla państwa polskiego i rozwiązywać realne problemy — dodał.
Wsiadając do BronkoBusa pozdrowił protestujących. — Cześć chłopaki — krzyczał w ich kierunku.
Wybory prezydenckie odbędą się w najbliższą niedzielę. W pierwszej turze zmierzy się 11 kandydatów. Wcześniej Elbląg odwiedzili: Magdalena Ogórek, Adam Jarubas, Janusz Korwin-Mikke i Andrzej Duda.

Prezydent odwiedził także Zastawno, gdzie spotkał się z rolnikami produkującymi wyroby na bazie surowców z własnych gospodarstw. Podpisał także zmiany w ustawie, dzięki którym będą mogli prowadzić bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez siebie produktów z własnych surowców.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cyklon_b #1730722 | 2.124.*.* 7 maj 2015 20:03

  https://www.youtube.com/watch?v=CgGKpV3G Q3o

  odpowiedz na ten komentarz

 2. aaadddaś #1729754 | 83.25.*.* 6 maj 2015 15:33

  Tylko Andrzej Duda

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. olo #1729478 | 79.188.*.* 6 maj 2015 09:19

  Hasło wyborcze hrabiego Komoroszenki: Zgoda (z banderowcami) i Bezpieczeństwo (Ukrainy)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. ja #1729212 | 83.9.*.* 5 maj 2015 19:47

  jak wybory sie zblizaja to wtedy jezdza a tak ich nie widac

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. ty. #1729135 | 77.253.*.* 5 maj 2015 18:24

  jak wszyscy sie pchaja a polaków w dupie maja

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)