Przepłynął kajakiem z Elbląga do Ostródy w 9 godzin i 25 minut. Wyczynowcy spróbują pobić ten rekord

2015-06-16 20:01:39(ost. akt: 2015-06-16 20:12:58)
Sławomir Ciężkowski

Sławomir Ciężkowski

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

9 godzin, 25 minut i 15 sekund — tyle czasu w czerwcu 2012 roku Sławomirowi Ciężkowskiemu, kajakarzowi z Elbląga, zajęło przepłynięcie około 80-kilometrowej trasy z Elbląga do Ostródy. Teraz jego rekord postanowili pobić wyczynowcy.
Do próby bicia nieoficjalnego rekordu Sławomira Ciężkowskiego dojdzie podczas VII Ogólnopolskiego Crossu Kajakowego im. Tadeusza Kiwiało, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca.

To ciekawa propozycja dla miłośników sportów wodnych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Tegoroczna impreza obfituje w nowości.
— Pierwszą z nich będzie cross na dystansie 80 km z Ostródy do Elbląga — mówi Katarzyna Grabowska-Szustek, współorganizator imprezy. — Tę trasę w 9 godzin 25 minut i 15 sekund po raz pierwszy pokonał Sławomir Ciężkowski. Teraz jego rekord spróbują pobić wyczynowcy z całej Polski. Wśród nich będzie Kazimierz Rabiński, a także Sławomir Lewalski, którego wyczyn, 24-godzinny rajd po Wiśle, znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Podczas tegorocznego crossu po raz pierwszy zorganizowane zostaną również zawody w pływaniu na orientację. Ich uczestnicy będą musieli pokonać odcinek od Kanału Jagiellońskiego do Fiszewski i po drodze odnaleźć punkty orientacyjne.
Oprócz nowości, podczas crossu, tradycyjnie zorganizowany zostanie spływ kajakowy rzeką Elbląg, jeziorem Druzno i Kanałem Elbląskim. Zawodnicy do pokonania będą mieli 15 kilometrów.
Udział w zawodach kosztuje od 25 do 70 złotych. Obecnie prowadzone są zapisy chętnych.
— Decydowała będzie kolejność zgłoszeń, ze względu na ograniczoną ilość sprzętu — dodaje Katarzyna Grabowska-Szustek.

Zapisy przyjmowane są w siedzibie elbląskiego PTTK przy ul. Krótkiej 5, telefonicznie pod numerem 55 641 12 96 lub pocztą elektroniczną na adres pttk_elblag@wp.pl.

Więcej o wyczynie Sławomira Ciężkowskiego z 2012 r.tutaj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Legionista #1763673 | 178.235.*.* 26 cze 2015 21:27

    Jak można bić rekord z Elbląga do Ostródy płynąc pod "prąd rzeki", a płynąc z Ostródy do Elbląga z "prądem"?

    odpowiedz na ten komentarz