Jeźdźcy rywalizowali w Rzecznej. Najtrudniejszy konkurs wygrała Weronika Wiśniewska z Pasłęka

2015-06-30 10:10:00(ost. akt: 2015-06-30 10:17:48)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Przy słonecznej pogodzie i kilkuset widzach odbyły się na terenie stadniny koni Rzeczna regionalne zawody konne w skokach przez przeszkody. Zgromadziły one około 90 koni, 61 zawodników z 17 klubów.
Najliczniej reprezentowane były Klub Jeździecki Baskil Rzeczna, Młodzieżowy Klub Jeździecki Nenia z Pasłęka, Klub Jeździecki Bertyn Piastowo oraz Klub Jeździecki Zastawno.

Na przepięknie udekorowanym kwiatami hipodromie, którego autorami byli Janusz Wejer i Dorota Witkowska, rozegranych zostało pięć konkursów, w tym najtrudniejszy i najbardziej widowiskowy konkurs derby. Ten polegał na pokonaniu 23 bardzo zróżnicowanych przeszkód na dystansie 1200 m.

Najwięcej jeźdźców wystartowało w konkursie nr 2 (67) oraz 3 (44). Zawody urozmaiciły pokazy dzieci z Polskiego Pony Klubu, które zaprezentowały 12 par dzieci na kucykach w wieku od 5–12 lat.

Honorowy patronat nad poszczególnymi konkursami objęli między innymi: burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski i starosta elbląski Maciej Romanowski. Sponsorem generalny była Agencja Nieruchomości Rolnych. Nad wszystkim czuwał Prezes Stada Ogierów Starogard Gdański z siedzibą w Rzecznej Zbyszko Zieliński.

Wyniki
Konkurs nr 1 klasy MINI LL 50 cm dokładności bez rozgrywki,
Startowało 43 pary, bezbłędnie parkur pokonało 25 par, które zajęły miejsca ex aequo.

Konkurs nr 2, klasy LL 80 cm z trafieniem w normę czasu:
1. Justyna Stasiulewicz (KJ Sokolnik) na Wenezji, 2. Paula Jeleniewska (Bertyn Piastowo) na Chillout, 3. Witold Burzyński (KJ Zastawno) na Kalifornii

Konkurs nr 3, klasy L 100 cm, na zasadach konkursu zwykłego
1. Patrycja Kierznikiewicz (Pomorska Liga Jeździecka) na Carmen LG, 2. Paulina Kosowska (Baskil Rzeczna) na Markizie, 3. Aleksandra Dec (KJ Kamińskich) na Paradoksie

Konkurs nr 4 derby, 110 cm zasadach konkursu dokładności z rozgrywką
1. Weronika Wiśniewska (MKJ Nenia Pasłęk) na Luizjanie, 2. Przemysław Kalicki (Bertyn Pasłęk) na Quel Coeur, 3. Marek Wirth (Baskil Rzeczna) na Anchois.

Konkurs nr 5, klasy N – 120 cm na zasadach konkursu zwykłego
1. Alicja Soroka (Baskil Rzeczna) na Irysie, 2. Katarzyna Koroblewska (Baskil Rzeczna) na Werbunku, 3. Zuzanna Żuk (Bertyn Piastowo) na Halogenie.

Obrazek w tresci

Zwyciężczyni konkursu derby, Weronika Wiśniewska